BeinCryptoKriptohaber

10 Milyon Dolarlık Airdrop Yeterli mi?

Kripto borsası KuCoin En son rezerv kanıtlarına göre, kullanıcı tarafından tutulan rezervlerde %20’lik şaşırtıcı bir düşüş görüldü (PoR) rapor.

Düşüş, kullanıcıların geri çekilmesi ve ABD hükümetinin kara para aklamayı önleme ihlalleriyle ilgili iddialar dalgasının ortasında geldi.

KuCoin’in Düzenleyici Zorlukları Kullanıcıların Geri Çekilmesine Yol Açıyor

KuCoin’in son durumu PoR kullanıcı tarafından tutulan varlık rezerv oranının 12.115 Bitcoin (BTC), 112.763 Ethereum (ETH), 963,72 milyon USDT ve 39,35 milyon USDC’den oluştuğunu gösteriyor. Mevcut miktar, önemli kripto para birimlerindeki önemli bir düşüşü yansıtıyor.

Şubat ayındaki son raporla karşılaştırıldığında, kullanıcıların elindeki BTC %25,4, ETH %21,91 ve USDT %21,5 düştü.

Devamını oku: 2024’te KuCoin’e Meydan Okuyan En İyi 5 Rakip

KuCoin'in Mart 2024'teki PoR'si.
KuCoin’in Mart 2024 PoR’si. Kaynak: KuCoin

Rezervlerdeki düşüş, borsadan çekilen para miktarının artmasının ardından geldi. BeInCrypto şunu bildirdi: KuCoin 1,2 milyar doların üzerinde para çekme deneyimi yaşadı. KuCoin’in Ethereum cüzdanlarından birkaç saat içinde toplam 274 milyon USDT ve 15.500 ETH çıkışı gerçekleşti.

Birçoğu para çekme olaylarını yakın zamandaki olaya bağlıyor New York avukatından iddianameKuCoin ve kurucularını milyarlarca dolarlık bir suç komplosu düzenlemekle suçluyor

Bir yetkili aracılığıyla ifadeABD Başsavcısı Damian Williams, KuCoin’in lisanssız para transferi yapan bir işletme olarak faaliyet gösterdiğini iddia etti. Avukat ayrıca borsayı kara para aklamayı önleme konusunda yeterli önlemleri uygulamayarak Banka Gizlilik Yasasını ihlal etmekle de suçladı.

“KuCoin ve kurucuları, önemli sayıda ABD kullanıcısının KuCoin platformunda işlem yaptığı gerçeğini kasıtlı olarak gizlemeye çalıştı. Gerçekten de KuCoin’in, milyarlarca dolarlık günlük işlem ve trilyonlarca dolarlık yıllık ticaret hacmiyle dünyanın en büyük kripto para birimi türevlerinden ve spot borsalarından biri haline gelmek için büyük ABD müşteri tabanından yararlandığı iddia ediliyor.” diye belirtti Williams.

Devamını oku: ABD Kullanıcıları için En İyi 15 KuCoin Alternatifi

Suçlamaların ardından, KuCoin 10 milyon dolarlık jeton airdropunu duyurdu Geri çekilmeler ve iddialar sonrasında. KuCoin CEO’su Johnny Lyu, bu girişimin son para çekme gecikmelerinden etkilenenleri telafi etmeyi ve bu zorlu zamanlarda sadakatlerinden dolayı şükranlarını ifade etmeyi amaçladığını iddia etti.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Lynn Wang, https://beincrypto.com/kucoin-crypto-reserves-drop-march/

Diğer Yazılar

1 of 3.914

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir