BeinCryptoKriptohaber

1,7 Milyon Dolarlık Kripto Hackinin Arkasındaki Saldırgan Pazarlık Yapmak İstiyor

28 Ocak’ta Goledo Finance’i hedef alan 1,7 milyon dolarlık kripto hackinden sorumlu olan kişi, müzakereye ilgi duyduğunu ifade etti.

Bu beklenmedik gelişme, siber saldırganların kurbanlarıyla diyalog kurma arayışındaki son trendin bir sonucu.

Kripto Hacker Pazarlık Yapmaya İstekli

Goledo Finance, ihlali kabul etti borç verme ve borçlanma piyasası Conflux eSpace üzerine inşa edilmiştir. Firma, kredi havuzundaki usulsüzlükleri bildirdi ve daha fazla suistimal edilmemesini sağlamak için krediyi derhal duraklattı. Firmanın yanıtı hızlı ve şeffaftı ve kullanıcının güvenini korumaya çalışıyordu.

Kimliği henüz belirlenemeyen saldırgan, temasa geçildi Goledo Finans doğrudan. Mesajda “Goledo’yu hackledim ve 20240128 ile görüşmek istiyorum” yazıyordu. Ancak siber suçlarda nadir görülen ve duyulmamış bu doğrudan yaklaşım, bilgisayar korsanlarının güvenlik açıklarını keşfettiklerinde ödül alma isteklerinin altını çiziyor.

Devamını oku: DeFi Borç Verme Protokollerindeki Riski Belirleme ve Araştırma

Bir açıklamada Goledo Finance, kripto korsanıyla temas halinde olduğunu ve aktif görüşmelerde bulunduğunu doğruladı. DeFi proje özetlenen Çalınan tüm tokenlerin protokole iade edilmesini talep eden net bir duruş. Hatta çalınan varlıkların tamamen iade edilmesine bağlı olarak bir ödül bile teklif etti.

“Çalınan tüm tokenlerin protokole iade edilmesini talep ediyoruz. Mesajda, meblağın tamamını aldıktan sonra beyaz şapka ödülü vereceğiz ve yasal işlem başlatmayacağız” denildi.

Ayrıca Goledo Finance, merkezi borsa ortaklarıyla birlikte çalışarak hacker’ın hesaplarını donduruyor. Yerel yönetimlerle işbirliği yaparak, DeFi Protokol dondurulan fonların geri alınmasını amaçlıyor.

Goledo Finans Fiyat Performansı
Goledo Finans Fiyat Performansı. Kaynak: CoinMarketCap

Goledo Finance’in durumu ele alması (şeffaflığa, hızlı eyleme ve açık iletişime öncelik vererek) kriz yönetimine yönelik olgun bir yaklaşımı yansıtıyor. Yine de yerel token Goledo Finance (GOL), değerinde %35’lik önemli bir düşüş yaşadı ve bilgisayar korsanının çalınan kripto paraları iade edip etmeyeceği belirsizliğini koruyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Bary Rahma, https://beincrypto.com/attacker-crypto-hack-negotiates/

Diğer Yazılar

1 of 3.375

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir