BeinCryptoKriptohaber

2024’te Solana (SOL) Fiyatı Artacak mı?

Solana (SOL) Aralık 2023’te 126 dolar zirvesine ulaştıktan sonra 2024’te düşüş gösterdi. Düşüş simetrik bir üçgenin içinde tutuldu.

SOL fiyatı bu modelin sonuna yaklaşıyor, yani yakında dışarıda belirleyici bir hareket meydana gelebilir.

Solana Ardışık Haftalık Düşüş Mum Çubukları Oluşturuyor

SOL değeri yükseliş eğiliminde Temmuz 2023’te alçalan bir direnç trend çizgisini kırdığından beri.

SOL Eylül ayında daha yüksek bir düşüş yarattı sonrasında artış hızını artırdı. Bu tırmanış Aralık ayında 126 dolara kadar yükseldi ve tüm yıl boyunca devam eden yukarı yönlü hareketin doruk noktasına işaret etti.

Daha da önemlisi, bu artış piyasanın üzerinde bir atılım sağladı. 0,382 Fibonacci geri çekilme direnci seviyesi. Bu başarıya rağmen fiyat, uzun vadeli yatay direnç alanını aşmada zorlukla karşılaştı.

Son zamanlarda bir gerileme yaşandı SOL fiyatı Fib seviyesinin altına düşecekönceki kırılmayı bir sapma (kırmızı daire) olarak sınıflandırıyor.

SOL ardışık haftalık düşüş mum çubukları oluşturdu Ekim 2023’ten bu yana ilk kez. Bununla birlikte fiyat bu hafta bir miktar toparlandı.

Solana (SOL) Fiyat Hareketi
SOL/USDT Haftalık Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Piyasa koşullarını değerlendirirken tüccarlar Momentum göstergesi olarak RSI Bir piyasanın aşırı alım mı yoksa aşırı satım mı olduğunu ve bir varlığın biriktirilip satılmayacağını belirlemek.

RSI değeri 50’nin üzerindeyse ve trend yukarı yönlüyse boğaların hâlâ avantajı var. Eğer tersi doğruysa okuma 5’in altında0.

RSI Düşerken, bir güç işareti olan gizli bir yükseliş farklılığı (yeşil) yarattığı için karışık okumalar gösteriyor.

2024 Solana’nın Yılı mı Olacak?

Solana ekibi 11 Ocak’ta 2024 görünümünü tweetledi. Rapor, Solana Ağında 2.500’den fazla geliştiricinin çalıştığını gösteriyor. Ayrıca geliştirici tutma oranının artması ve pazar etkinliği gibi başka olumlu istatistikler de var.

Solana Ağ Etkinliği
Solana Ağ Faaliyet Tablosu. Kaynak: X

2024’e ilişkin görünüm, aşağıdaki gibi yeni özelliklerin geleceğini gösteriyor: Solana’da token oluşturmayı daha esnek hale getirecek token uzantıları. Bu uzantılar gizli aktarımları, aktarım kancalarını ve meta veri işaretçilerini içerecektir.

Devamını oku: Solana (SOL) Nedir?

SOL Fiyat Tahmini: Fiyat Ne Zaman 100 Doları Geri Alacak?

Günlük zaman dilimindeki teknik analiz şunu gösteriyor: SOL, bir düzeltmenin ardından yükselişine devam edecek.

Teknik analistler şunları kullanır: Elliott Dalga teorisi Tekrarlanan uzun vadeli fiyat modellerini ve yatırımcı psikolojisini incelemeyi içeren bir trendin yönünü belirlemek. En olası sayım, SOL’un Haziran 2023’te (beyaz) başlayan beş dalgalı yukarı yönlü hareketin dördüncü dalgasında olduğunu belirtti.

Dördüncü dalga genellikle üçgen şeklini alır, dolayısıyla bu SOL’de meydana gelebilir.

Bu durumda, SOL düzeltmenin en düşük noktasına ulaştı 8 Ocak’ta bir sıçrama (yeşil simge) ile. Bu, üçgenin destek trend çizgisini ve 0,382 Fib geri çekilme destek seviyesini doğruladı. Solana ayın geri kalanında konsolidasyona gidebilir sonunda ayrılmadan önce.

Üçgenin kırılması sayımı doğrulayacak ve 0,618 Fib geri çekilme direnç seviyesinin yarattığı 168 dolarlık bir sonraki dirence doğru %75’lik bir artışı tetikleyecek.

SOL Fiyat Tahmini
SOL/USDT Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bu yükselişe sahip SOL fiyat tahminine rağmenüçgenden bir kırılma sayımı geçersiz kılacaktır.

Bu durumda, 0,5 Fib geri çekilme destek seviyesini ve uzun vadeli yükselen paralel kanalın direncini doğrulayarak en yakın destek olan 72 Dolara doğru %28’lik bir düşüş öngörülebilir.

Devamını oku: Solana ve Ethereum

BeInCrypto’nun en son kripto piyasası analizi için, buraya tıklayın.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Valdrin Tahiri, https://beincrypto.com/solana-network-price-boost/

Diğer Yazılar

1 of 3.308

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir