BeinCryptoKriptohaber

9 Milyardan Fazla Shiba Inu (SHIB) Tokenı Nasıl Yok Edildi?

Shiba Inu’nun ŞİB Yakma oranında geçen hafta yaklaşık %6.000’lik kayda değer bir artış yaşandı ve bu artış yaklaşık 9,4 milyar tokenin yakılmasıyla gerçekleşti.

Bu artan yanma aktivitesi, meme parasının 2. katman ağı olan Shibarium’daki işlem hacminde gözle görülür bir azalmanın ortasında meydana geliyor.

SHIB Yanma Hızı %6.000 Yükseldi

Geçen hafta, Shiba Inu yanma oranında %5.972,36 gibi etkileyici bir artışa tanık oldu ve 9,4 milyardan fazla token dolaşımdan kaldırıldı. pişirme oranı Geçen yıl yok edilen toplam SHIB token sayısının %10’undan fazlasını temsil ediyor.

Token yakımları genellikle bir coinin dolaşımdaki arzını azaltmayı amaçlar. Arzdaki bir azalma teorik olarak kıtlığa yol açabilir ve talebin yüksek kalması durumunda potansiyel olarak fiyatların yükselmesine neden olabilir.

Devamını oku: Shiba Inu (SHIB) Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

Shib yanma oranı
ŞİB Jeton Yakma 24 Saat boyunca. Kaynak: ShibBurn

Bu hafta SHIB’in piyasa değerindeki kayda değer artış, yüksek yanma oranına bağlanabilir. Bu artış şuna denk geldi: daha geniş pazarda yeniden canlanmatarafından teşvik edilen ABD’de birkaç spot Bitcoin ETF’sinin onaylanması.

Bu olaylar, SHIB’in fiyatının geçen hafta yaklaşık %5 artarak 0,0000105 $’a yükselmesiyle sonuçlandı.

Shibarium İşlemlerinde Düşüş

Eş zamanlı olarak Shibarium ağı geçtiğimiz ay günlük işlemlerde gözle görülür bir düşüş yaşadı. Günlük işlemler Aralık 2023’teki ortalama 7 milyondan bu ay 2 milyonun altına düştü.

Nitekim günlük işlemler 28 Aralık 2023’teki 7,84 milyondan 13 Ocak 2024 itibarıyla 1,16 milyona düştü.

Devamını oku: Ocak 2024’te Yatırım Yapılabilecek En Ucuz 10 Kripto Para Birimi

Şibaryum verileri
Shibarium İşlemleri Düşüyor. Kaynak: Shibarium taraması

Yine de diğer ağ ölçümleri, Shibarium’un lansmanından bu yana elde ettiği önemli büyümeyi ve benimsenmeyi yansıtıyor. Katman 2 blockchain artık 1,3 milyona sahip cüzdanlar ve 2,64 milyon blok üretti. Ek olarak, Shibarium’da kilitlenen varlıkların toplam değeri (TVL) bu ayın başında yaklaşık 1 milyon dolara yükseldi.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Oluwapelumi Adejumo, https://beincrypto.com/shiba-inu-shib-burn-rate-spike/

Diğer Yazılar

1 of 3.259

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir