BeinCryptoKriptohaber

a16z, Web3 Oyun Startup’larına 75 Milyon Dolar Akıtacak

Önde gelen risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz (a16z), Web3 oyun endüstrisine oldukça güveniyor ve gelecek vaat eden girişimlere yönelik finansmanda önemli bir artış olduğunu duyurdu. Şu anda yatırım için ayrılan toplam 75 milyon $ ile a16z, SPEEDRUN fonunun üçüncü taksiti kapsamında seçilen her projeye 750.000 $ teklif ediyor.

SPEEDRUN, a16z Games’in start-up’ları için erken aşama bir hızlandırıcıdır. a16z SPEEDRUN fonu için seçilen girişimler finansal destekten fazlasını alacak.

a16z’nin kapsamlı endüstri uzmanları ağına, stratejik rehberliğine ve paha biçilmez mentorluk fırsatlarına erişecekler. Tüm bu destekle, bu girişimler rekabetçi Web3 oyun endüstrisindeki başarı şanslarını önemli ölçüde artıracak.

a16z Son Yatırım Fonları Web3 Oyun Sektöründe İyimserliğe İşaret Ediyor

a16z Games’in Genel Ortağı Andrew Chen girişimi yönetiyor ve toplam yatırımın 30 milyon dolarını tahsis edecek.

Chen, “Yapay zeka/altyapı, 3D araçlar, VR/AR, web3 oyunları, oyunlaştırılmış tüketici uygulamaları ve çok daha fazlası anlamına gelen TECH x GAMES’in kesişim noktasına yatırım yapıyoruz” dedi. yazdı.

Devamını oku: GameFi Nedir?

Bu yılki SPEEDRUN programı 29 Temmuz 2024’ten 20 Ekim 2024’e kadar ABD’nin Los Angeles kentinde gerçekleştirilecek. Programa katılmak isteyen startup’ların 19 Mayıs 2024’ten önce kayıt olmaları teşvik ediliyor.

zamanlaması a16z’nin yatırımı Web3 oyun sektöründeki yenilenen ilgi ve yatırım artışıyla aynı zamana denk gelmesi özellikle dikkat çekicidir. Ocak 2024’ün başlarında Immutable, Polygon Labs ve King Capital başlatıldı 100 milyon dolarlık özel bir Web3 oyun fonu olan “Kaçınılmaz Oyunlar Fonu” (IGF).

Bu kolektif hareket, blockchain teknolojilerinin şekillendirmedeki stratejik önemi konusunda daha geniş bir endüstri fikir birliğine işaret ediyor. oyunun geleceği.

Üstelik, araştırma CoinGecko’nun raporu, en iyi oyun stüdyolarının %70’inden fazlasının Web3 oyun girişimlerine aktif olarak yatırım yaptığını ortaya koyuyor. Her ne kadar bu gelecekteki potansiyeli ve arkadaki vaadi gösterse de Web3 oyun endüstrisiCoinGecko şunları kaydetti: bazı potansiyel zorluklar ilerde.

Devamını oku: 2024’te Oynanacak En İyi 7 Metaverse Oyunu

En İyi Video Oyunu Şirketlerinin ve Web3 Girişimlerinin Listesi
En İyi Video Oyunu Şirketlerinin ve Web3 Girişimlerinin Listesi. Kaynak: CoinGecko

CoinGecko’ya göre ortaya çıkan bazı önemli hususlar arasında blockchain’in muhteşem ürünü, oyuncu odaklı ödüller, pazarın genişletilmesi, düzenlemeler ve uyumluluk arayışı yer alıyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Lynn Wang, https://beincrypto.com/a16z-web3-gaming-speedrun-fund/

Diğer Yazılar

1 of 4.003

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir