BeinCryptoKriptohaber

AB, Kripto İşlemlerinde Anonimliğe Karşı Duruyor

Avrupa Birliği Parlamentosu, bölge genelinde ödeme yapmak için tanımlanamayan, kendi kendine saklanan kripto cüzdanlarını yasaklayarak önemli bir adım attı.

Son zamanlarda bir sosyal medya postalamak AB Parlamentosu üyesi Patrick Breyer, yasağın 19 Mart’ta parlamentonun liderlik komitesinin çoğundan onay aldığını açıkladı. AB’nin daha geniş kara para aklamayı önleme (AML) mevzuatı.

Avrupa’nın Yeni AML Düzenlemeleri Kriptoyu Nasıl Etkiliyor?

Yeni düzenlemeler tüm anonim kripto ödemelerini yasaklıyor ve belirli limitlerin üzerindeki nakit işlemleri. Özellikle, 10.000 Euro’yu aşan nakit ödemeleri veya 3.000 Euro’yu aşan anonim nakit işlemlerini yasaklıyorlar. Yasak aynı zamanda kişisel velayeti de hedef alıyor cüzdanlar mobil, masaüstü veya tarayıcı uygulamalarında.

Yasanın üç yıl içinde yürürlüğe girmesi planlansa da, daha erken uygulamaya geçilebileceğine dair öneriler de var.

Bununla birlikte yeni düzenleme şu şekilde: Avrupalıların dijital para birimleriyle etkileşimini yeniden şekillendirecek. Ayrıca anonimliğe karşı katı tutumu nedeniyle kullanıcı gizliliği ve finansal kapsayıcılıkla ilgili endişeleri de tetikledi. Ek olarak, düzenleme inovasyonun önünde önemli engeller oluşturabilir ve bölgede kripto paranın yaygın olarak benimsenmesini engelleyebilir.

Devamını oku: Kripto Düzenlemesi: Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Kripto cüzdanları
Kripto Cüzdan Pazar Büyüklü? Kaynak: Polaris Pazar Araştırması

Parlamentodaki muhalif seslerden biri olan Breyer, yasağın suç faaliyetlerini engellemek yerine yasalara saygılı vatandaşları etkileyebileceğini savundu. İsimsiz ödemelerin meşru amaçlara hizmet ettiğini vurguladı.

Alexei Navalny gibi kişilere ve WikiLeaks gibi kuruluşlara yapılan bağışlar gibi örneklere değindi. Ayrıca kişisel işlemlerde finansal mahremiyetin önemini vurguladı.

Breyer ayrıca artan endişelerini de dile getirdi finansal işlemlerin gözetimi bilgisayar korsanlarının kötü niyetli faaliyetlerini istemeden kolaylaştırabilir ve bireysel özgürlüklere tecavüz edebilir.

“Nakit paranın en iyi özelliklerini dijital geleceğimize taşımanın yollarını bulmamız gerekiyor. Ayrıca ödeme yapabilme hakkımız da var. bağış yapmak Ödeme davranışlarımız sebepsiz yere ve kişisel olarak kaydedilmeden çevrimiçi olarak kripto para birimlerinde. Eğer AB, sanal para birimlerini kendi başına düzenleyebileceğine inanıyorsa, küresel interneti anlamamış demektir.” Breyer söz konusu.

Benzer şekilde, kripto topluluğu üyeleri isimsiz ödeme yasağının kapsamına ilişkin sorularını ve endişelerini dile getirdi. Özellikle bir kullanıcı, Yasak tüm kripto para birimlerini kapsayacak veya yalnızca gizlilik paraları olarak sınıflandırılanlar.

Özellikle Binance ve OKX’in de aralarında bulunduğu birçok kripto borsası, kullanıcıları için gizlilik odaklı birçok tokenı liste dışı bıraktı Avrupa’da.

Devamını oku: 2024’te Avrupa’da Mevcut En İyi 8 Binance Kart Alternatifi

Bu arada Circle’ın Araştırma ve Politika Direktörü Patrick Hansen, kişisel saklama cüzdanlarının ve bu tür cüzdanlardan yapılan ödemelerin yasaklanmadığını açıkladı. Ek olarak, eşler arası transferler açıkça düzenlemenin dışında tutulmuştur.

“KYC’ye tabi olmayan bir öz velayet ile kripto parayla (örneğin tüccarlara) ödeme yapmak cüzdan kurulan satıcılara bağlı olarak daha zor/yasaklanacak. Bu değişiklik ve anonim nakit ödemeler için daha düşük eşikler üzerinde ne yazık ki aylar önce anlaşmaya varıldı.” katma.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Oluwapelumi Adejumo, https://beincrypto.com/eu-bans-unidentified-self-hosted-crypto/

Diğer Yazılar

1 of 3.982

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir