BeinCryptoKriptohaber

ABD Başkanı Joe Biden Lazer Göz Takıyor: Kripto Desteği mi?

ABD Başkanı’nın görünüşte şifreli bir sosyal medya gönderisi Joe Biden kripto topluluğunun ilgisini çekti.

Söz konusu görselde, kripto ekosistemine sarsılmaz desteği simgeleyen popüler bir Bitcoin meraklısı meme olan lazer göz efektli Başkan Biden yer alıyor.

Joe Biden, Kripto Spekülasyonunu Yönlendiren Lazer Gözlerini Takıyor

Her ne kadar Başkan Biden başlangıçta gönderiyi Kansas City Chiefs’in son Super Bowl zaferine neşeli bir gönderme olarak başlıklandırsa da, pek çok kişi bu görselin kripto ve özellikle Bitcoin hakkında gizli bir mesaj olduğu konusunda şaka yaptı. “Tıpkı bizim çizdiğimiz gibi” şeklindeki paylaşım, X (eski adıyla Twitter) gibi sosyal medya platformlarında hızlı tepkilere neden oldu.

“Bir dakika ne. O… Şimdi kripto oylamasına mı katılmaya çalışıyor???” Fox Business muhabiri Eleanor Terrett sorgulandı.

Devamını oku: ​Yüksek Performanslı Kripto Reklam Kampanyaları ve Bunlardan Neler Öğrenebiliriz?

Joe Biden Lazer Gözlü
Lazer Gözlü Joe Biden. Kaynak: X (Twitter)

Kripto topluluğundaki birçok kişinin Bitcoin’i desteklediği yönündeki ilk yorumlarının aksine, gönderi “Dark Brandon” meme’inden yararlanıyor ve onu Super Bowl sonucunu çevreleyen komplo teorileriyle iç içe geçiriyor. Başkanın Dark Brandon meme’iyle olan ilişkisi yeni değil. Aslında ekibi daha önce bunu imajına modern bir dokunuş katmak için kullanmıştı.

Kripto topluluğu da şunu vurguladı: Block CEO’su Jack Dorsey’in Super Bowl’daki varlığı. Dorsey’in Satoshi temalı bir tişört giyerek ortaya çıkışı, daha Bitcoin’in doğrudan onaylanması.

Jack Dorsey Super Bowl'da
Jack Dorsey Super Bowl’da. Kaynak: X (Twitter)

Tarihsel olarak Biden yönetimi kripto konusunda pek de hevesli bir duruş sergilemedi. Başkan, önerilen bir öneri de dahil olmak üzere düzenleyici önlemleri uygulamaya koydu. Kripto madenciliği yoluyla elde edilen karlara %30 vergi. Ripple kurucu ortağı Chris Larsen özellikle eleştirdi Başkan Biden’ın düzenleyici baskıbu politikaların Amerikan kripto inovasyonu üzerindeki boğucu etkisine ilişkin endişelerini dile getiriyor.

Devamını oku: Kripto Düzenlemesi: Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Esprili ve spekülatif tepkilere rağmen Biden’ın paylaşımı önemli bir etki yaratmadı. Bitcoin fiyatı. Yazının yazıldığı an itibarıyla Bitcoin, son 24 saatte yalnızca %0,01 artışla 48.242 dolardan işlem görüyor.


kaynak: Harsh Notariya, https://beincrypto.com/joe-biden-puts-laser-eyes-crypto/

Diğer Yazılar

1 of 3.309

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir