BeinCryptoKriptohaber

ABD CPI, Ethereum ETF, SEC ve Ripple Karşılaştırması ve Daha Fazla Haber

Bu hafta kripto piyasası için kilit önem taşıyor, çünkü birkaç haber sektör oyuncularının yönünü gösterecek.

İtibaren şişirme Mevzuata ilişkin veriler kripto endüstrisini ve hatta spot Ethereum ETF’leri ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a karşı açtığı davaya ilişkin güncellemeleri bile etkileyecektir.

Çarşamba günkü ABD Tüketici Fiyat Endeksi

Bu hafta piyasalar tanık Kripto pazarının yönünü belirlemekle meşgul olabilecek ABD Tüketici Fiyat Endeksi verilerinin açıklanması. Analistler temel TÜFE’nin Mart ayındaki %0,4 seviyesinden %0,3 artmasını bekliyor.

Great Başkanı Thomas Hayes, “Yatırımcıların, Fed’in yıl sonundan önce en az bir veya belki iki kesintiye gidebilmesi için enflasyonun tekrar yükselmeyeceğine ve potansiyel olarak düşmeyeceğine dair bir düzeyde güvenceye sahip olmaları gerekiyor” dedi. Tepe Sermaye LLC, söz konusu.

SEC’in Spot Ethereum ETF’lerine İlişkin Pozisyonu

SEC’in yaklaşmakta olan onayını dışlayan tahminler Ethereum ETF’lerini tespit edin büyüyorlar. Regülatör son zamanlarda gecikmiş Galaxy Invesco’nun önerdiği Ethereum ETF’sinin 5 Temmuz’a kadar 60 gün boyunca incelenmesi. Bu arada ARK Invest ve 21Shares kaldırıldı Kripto staking’e yönelik düzenleyici baskı nedeniyle SEC dosyalamalarından staking.

Analistler, ETF’nin reddedilmesi durumunda Ethereum’un 2.500 dolara düşeceğini zaten tahmin ediyor. Ancak onaylanırsa ETH 4.000 doları aşabilir.

Ethereum ETF İnceleme Tarihleri.
Ethereum ETF İnceleme Tarihleri. Kaynak: X/Bloomberg

Önümüzdeki haftalarda SEC, çeşitli Ethereum ETF teklifleri hakkında bir karar sunacak. Bunlar arasında BlackRock, Grayscale, Ark Invest ve 21Shares, Fidelity, VanEck, Hashdex, Franklin Templeton, Invesco Galaxy Digital ve Bitwise yer alıyor.

ABD Kongresindeki Kripto Düzenlemeleri

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi Başkanı Patrick McHenry söz konusu ABD Kongresi, Mayıs ayının sonundan önce “21. Yüzyılın Finansal Yenilik ve Teknoloji Yasası” (FIT21) için oylama yapabilir. FIT21 empoze etmek Yatırım sözleşmelerinde kripto para birimleri üzerinde yargı yetkisi.

Temsilciler, yasanın ABD’nin uluslararası finans sistemindeki liderliğini onlarca yıl boyunca güçlendireceğine inanıyor.

McHenry, “Bugün açıklanan zemin oylamasıyla Kongre, dijital varlık piyasaları için net bir düzenleyici çerçeve sağlamaya yönelik tarihi bir adım atacak” dedi.

SEC ve Ripple Güncellemesi Bekleniyor

Son olarak, kripto pazarındaki en sembolik hukuki davalardan biri olan SEC v Ripple davasının haber manşetlerine çıkması bekleniyor. Bununla ilgili en son gelişme, ilgili her iki tarafın da davanın sonuçlandırılması için çok amaçlı mektup önergeleri sunmasıdır.

Bu deliller, hakimlerin davaya karar vermesinden önceki son adımlardan birini temsil ediyor. Amaç, Ripple’ın XRP satışları için ağır bir para cezası ödemesi gerekip gerekmediği sonucuna varmak.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Eduardo Venegas, https://beincrypto.com/crypto-news-cpi-ethereum-etf-regulation-sec-ripple/

Diğer Yazılar

1 of 4.674

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir