BeinCryptoKriptohaber

ABD, Güney Kore’nin İadesinden Önce Kripto Kralı’nı Mahkum Edecek mi?

Önceki Toprak Luna Kripto kralı Do Kwon, Terra Luna’nın çöküşüyle ​​ilgili dolandırıcılık suçlamalarıyla yüzleşmek üzere Güney Kore’ye iade edilecek. Karadağ’da bir mahkeme dünkü duruşmada Güney Kore lehine karar verdi.

Dün bir yargıç, ABD’deki yetkililerin rakip talebi üzerine Kwon’un Güney Kore’ye gideceğine karar verdi; bu da ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun ABD’deki dolandırıcılık suçlamalarıyla yüzleşmek için suçlunun iadesi için lobi yapmak zorunda kalacağı anlamına geliyor.

Kripto Kralı Do Kwon’un Kaderi Nasıl Belirlendi?

Bu yılın başlarında Karadağ mahkemesinin kararı, Kwon’un ABD’ye iadesi öyleydi Karadağ Temyiz Mahkemesi tarafından reddedildi. Kwon’un avukatları, iade talebini ilk olarak Güney Kore’ye ilettiğini ve ABD’ye tercih edilmesi gerektiğini savundu.

Kwon’un nereye iade edileceğine ilişkin karar çeşitli faktörlere dayanılarak verildi. Bunlar arasında iddia edilen suçun ciddiyeti, yeri, ilk olarak hangi ülkenin talepte bulunduğu ve diğer faktörler yer alıyor.

Güney Kore, Eylül 2022’de Kwon için tutuklama emri çıkarırken, ABD yetkilileri Mart 2023’te onu suçladı. Bu nedenle Kwon’un avukatları, usul açısından Kwon’un Güney Kore’ye taşınması gerektiğini başarılı bir şekilde savundu. Avukatı Goran Rodiç, tarihin Şubat 2024’te olduğunu doğruladı ancak daha fazla yorum için kendisine ulaşılamadı.

“Kwon cezasını 23 Mart’ta çekecek ve sonrasında iade edilecek. Şimdilik söyleyebileceğim tek şey bu.” Rodic söz konusu.

Devamını oku: Terra (LUNA) Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

Hem Güney Kore hem de ABD’deki düzenleyiciler, Kwon’un Terra Luna ekosisteminin 2022’de çökmesinin ardından 40 milyar dolarlık dolandırıcılık suçlamasıyla karşı karşıya kalmasını istiyor.

terra luna fiyatı
LUNA/USD Fiyat Tablosu. Kaynak BeInCrypto

Değeri kardeş token Luna ile arbitraj ilişkisine bağlı olan UST tokenı, UST’nin toplu geri çekilmesinin ardından değerinin %90’ından fazlasını kaybetti. Eğri Finans.

Düşüş, Terra Luna algoritmasının daha fazla LUNA yazdırmasına neden oldu. Daha sonra LUNA’nın fiyatı düştü. Her iki tokendeki düşüşler birlikte kripto pazarlarından yaklaşık 40 milyar doları sildi ve yatırımcıların kriptoya olan güvenini zedeledi.

Kripto Patronlarının Başarısız Kaçışları

Terra Luna’nın çöküşünün ardından Kwon, kolluk kuvvetlerinin onu bulma girişimlerinden kaçtı. 2022’nin sonlarında Güney Kore, Interpol’den Kwon’u görüldüğü anda tutuklaması için Kırmızı Listeye koymasını istedi.

Karadağlı yetkililer sonunda ülkeden kaçmaya çalışan eski imparatoru tutukladı.

Kwon, ailesine daha yakın olmak için Güney Kore’ye taşınmayı tercih edeceğini söyledi. Geçen yıl pasaport dolandırıcılığından hüküm giydikten sonra hapis cezasını çekiyor. Bir temyiz mahkemesi daha önce bir kararı bozmuştu. Kwon’u hareket ettir ABD’ye. Bu, ABD’nin onu elde etmek için savaşmak zorunda kalacağı anlamına geliyor. duruşmaya çıkmak.

Devamını oku: Terra (LUNA) Nedir?

Bu arada eski CEO kripto değişimi FTX, Sam Bankman-Fried da bu yılın sonlarında kripto dolandırıcılığı nedeniyle yargılanacak. Bankman-Fried’ın iadesi, Kwon’un aksine Bahamalar’da yetkililer tarafından tutuklandıktan hemen sonra gerçekleşti.

Zaten dolandırıcılıktan mahkum olan eski kripto kralı, 28 Mart 2024’te hapis cezasına çarptırılacak.

Sorumluluk reddi beyanı

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve yalnızca genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgilere ilişkin yapacağı her türlü eylemin riski kesinlikle kendisine aittir.

kaynak: David Thomas, https://beincrypto.com/crypto-kingpin-extradition/

Diğer Yazılar

1 of 3.912

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir