BeinCryptoKriptohaber

ABD Hükümeti 2 Milyar Dolarlık Bitcoin Satmaya Hazır Olabilir

ABD hükümeti 30.175 Bitcoin’i (BTC) bir bankaya aktardı cüzdan kripto borsası Coinbase’in bir parçası olarak tanınıyor.

Bu hamle, BTC başına yaklaşık 65.000 dolarlık geçerli Bitcoin fiyatı üzerinden hesaplanan 2 milyar dolarlık önemli bir rakamı temsil ediyor.

ABD Hükümeti 2 Milyar Doları Bitcoin’e Aktardı

Bu eylem, ABD hükümetinin kripto para piyasasıyla olan önceki ilişkisini takip ediyor. Mart 2023’te hükümet 9.861 BTC’yi açık artırmaya çıkararak 216 milyon dolar elde etti. Hükümet bu paraları, 2022’nin sonlarında kötü şöhretli Silk Road web sitesindeki daha büyük bir önbelleğin parçası olarak ele geçirdi ve toplamda yaklaşık 50.000 BTC’ye ulaştı.

Transfer kripto dedektifi tarafından tespit edildi ZachXBTAlıcının cüzdanını önde gelen kripto para borsalarından biri olan Coinbase ile ilişkili olarak işaretledi.

“ABD hükümeti tarafından kontrol edilen Silk Road hack fonlarından 2,1 milyar dolar değerinde 30.175 BTC şu anda hareket halinde. 69 dolar değerindeki 0,001 BTC, Coinbase para yatırma adresine aktarıldı, yani bu muhtemelen bir deneme aktarımıdır.” ZachXBT söz konusu.

İşlemin zamanlaması ve ölçeği, yatırımcılar ve piyasa analistleri arasında Bitcoin’in piyasa fiyatındaki hafif düşüşle aynı zamana denk gelen tartışmalara yol açtı.

“Muhtemelen mümkün olan en aptalca şekilde satarak piyasayı yanlış fiyatlandıracaklar. Kripto analisti Emperor, eğer böyle bir şey olursa çöpü satın almak için iyi bir zaman. söz konusu.

Devamını oku: Bitcoin Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

Bitcoin mütevazı bir düşüş yaşadı Transferin ardından 65.000$ seviyesinin altına düştü. O zamandan bu yana küçük bir toparlanma göstererek 65.500 dolarda sabitlendi, ancak son 24 saatte %6,82’lik bir düşüşe işaret ediyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Bary Rahma, https://beincrypto.com/us-government-transfers-billion-bitcoin/

Diğer Yazılar

1 of 3.902

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir