BeinCryptoKriptohaber

ABD Hükümetindeki Trump Kripto Politikası Nasıl Görünebilir?

Eski ABD Başkanı Donald Trump, mevcut Başkanı yendi Joe Biden, 2024 ABD genel seçimlerine giden varsayımsal bir ankette. 2.346 kayıtlı seçmen arasında yapılan Harvard CAPS-Harris anketi, Trump’ın, merkez bankası dijital para birimini (CBDC) önleme taahhüdüyle kripto paranın ABD hükümetinde bir müttefiki olacağı umudunu yeniden canlandırmasına rağmen, Trump’ın Biden’ı 7 puan geride bıraktığını gösterdi.

Anket, birçok seçmenin Trump-Biden rövanşı ihtimalinden bıktığını ifade ettiği bir dönemde geldi. Bazıları Biden’ı çok yaşlı buluyor, bazıları ise Trump’ın demokrasiye tehdit olduğunu düşünüyor.

Trump ve Biden CBDC’nin Karşıt Görüşlerini Savunuyor

Biden kampanyası, başkanın geçmişteki başarılarını ona oy verme motivasyonu olarak gösteriyor. Trump’ın merkez bankası dijital para birimini reddetmesi, FiveThirtyEight tarafından yapılan olumlu ankette %43,1 puan almasını sağladı.

Merkez bankası dijital para birimi, seçimler öncesinde giderek endişe verici bir konu haline geldi. Aralarında Trump, Florida Valisi Ron DeSantis ve Vivek Ramaswamy’nin de bulunduğu siyasi muhalifler, bunu hükümet zulmüne giden bir yol olarak nitelendirdi.

Trump yapacağını söyledi CBDC’ye “asla izin verme” beş gün önce. Para birimi dedi ki: “hükümet zulmünün” bir aracı olacaktır.

Trump Kripto ABD Hükümeti
Trump Olumluluk Anketi | Kaynak: beşotuzsekiz

Pazartesi günü Trump, New Hampshire Laconia’daki bir toplantıda CBDC karşıtı duruşunu yineledi. Kampanyasını yakın zamanda askıya alan bir başka CBDC karşıtı politikacı olan Ramaswamy’nin kendisini CBDC’nin tehlikeleri konusunda bilgilendirdiğini ekledi.

“Vivek [Ramasway] harika, o gerçekten harika. Ama o istedi [a CBDC]ve bunun için ona tam kredi vereceğim. BEN asla izin vermeyecek merkez bankası dijital para biriminin yaratılması.”

Diğer taraftan, Biden yönetimi CBDC için politika hedefleri geliştirdi. Aynı zamanda ABD Merkez Bankası’nı da teşvik etti. araştırmaya devam et içinde dijital varlıklar için çerçeve. Fed, Kongre ve yürütme organından destek istediğini söyledi. ilki pek olası görünmüyor şu anda.

Devamını oku: TradFi Açıklaması: Geleneksel Finansın Temel Unsurlarını Keşfetmek

Kripto ABD Hükümetindeki Müttefiklerini Kaybetti

Trump’ın CBDC karşıtı duruşu kripto değerleriyle uyumlu olsa da eski başkan kripto para birimlerini şüpheli olarak nitelendirdi. Ramaswamy ve Miami Belediye Başkanı Francis Suarez gibi diğer kripto yanlısı adayların yarıştan çekilmesi, Oval Ofis’te kripto yanlısı bir başkanın şansını çok daha zayıf hale getirdi.

Devamını oku: Kripto ve Bankacılık: Hangisi Daha Akıllı Bir Seçim?

Ancak Ramasway Trump’ı destekledi ve tek adaydı bir kripto çerçevesi geliştirmek. Politikaya, kodlara ve suçlulara farklı şekilde davranma ve onları destekleme önerileri de dahildi. kendi kendine velayet. Ramaswami yarıştan çekildi sonrasında ölüm tehdidi almak New Hampshire’daki bir sakinden.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: David Thomas, https://beincrypto.com/trump-crypto-against-cbdcs-us-gov/

Diğer Yazılar

1 of 3.309

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir