BeinCryptoKriptohaber

ABD, Milyarlarca Dolarlık Komplonun Kurucuları KuCoin’i Suçladı

ABD kripto para borsasını suçladı KuCoin ve kurucuları Chun Gan ve Ke Tang, milyarlarca dolarlık bir suç komplosunu yönetiyorlar.

Bu iddianame, tarafları lisanssız faaliyet göstermekle ve KuCoin’in statüsünü güçlendirmek için kara para aklamayı önleme yasalarını ihlal etmekle suçluyor.

KuCoin’in Milyarlarca Dolarlık Suç Planı İddiası

Yetkiliye göre ifadeKuCoin ve kurucuları sağlam bir kara para aklama karşıtı program oluşturmada başarısız oldu. Kripto borsası ayrıca müşteri kimliklerini doğrulamayı da ihmal etti ve şüpheli faaliyetlere ilişkin herhangi bir rapor sunmadı.

Protokoldeki bu kusurun iddiaya göre KuCoin Yasadışı finansal akışlar için bir kanal olarak. Bunlar arasında, karanlık ağ pazarlarından elde edilen paralar ve çeşitli dolandırıcılık planları yer alıyor ve şüpheli işlemlerde 9 milyar doların üzerinde bir tutara ulaşılıyor.

Üstelik iddianame, KuCoin’in küresel bir ticaret merkezi haline gelmek için ABD’deki önemli müşteri tabanından nasıl yararlandığını da ayrıntılarıyla anlatıyor.

“Bugün, araştırmamızın gerçekte ne olduğunu ortaya çıkardığı en büyük küresel kripto para birimi borsalarından birini açığa çıkardık: iddia edilen milyarlarca dolarlık bir suç komplosu. KuCoin, gerekli yasalara uymadığı iddiasına rağmen 30 milyondan fazla müşteriye hizmet verecek şekilde büyüdü. güvenlik ve dünyamızın dijital bankacılık altyapısının istikrarı,” dedi HSI Sorumlu Özel Temsilci Vekili Darren McCormack.

Mali suçlar ve yolsuzlukla mücadeleyi amaçlayan ABD yasalarının göz ardı edilmesi, hâlâ kaçak olan KuCoin ve yöneticilerine yönelik suçlamaların temelini oluşturuyor.

Devamını oku: ABD’li Kripto Yatırımcıları için En İyi 15 KuCoin Alternatifi

KuCoin'in İşlem Hacmi
KuCoin’in İşlem Hacmi. Kaynak: CoinGecko

Eylül 2017’de kurulan KuCoin hızla yükseldi ve bir en iyi kripto borsasımilyarlarca dolarlık günlük işlem hacmiyle övünüyor.

İddianame, başarısına rağmen firmanın ve kurucularının ABD düzenlemelerinden bilinçli olarak kaçındığını iddia ediyor. Özellikle, Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN) ve Emtia ve Emtia gibi mali gözetim organlarına kaydolması gerekenler Vadeli işlemler Ticaret Komisyonu (CFTC).

“İddia edildiği gibi, temel kara para aklamayı önleme politikalarını bile uygulama konusunda başarısız olan sanıklar, KuCoin’in mali piyasaların gölgesinde çalışmasına ve yasa dışı kara para aklama için bir sığınak olarak kullanılmasına izin verdi; KuCoin 5 milyar dolardan fazla para aldı ve 4 dolardan fazla para gönderdi. Milyarlarca şüpheli ve cezai fon,” dedi ABD Başsavcısı Damian Williams.

Borsaya ve kurucularına yönelik suçlamalar oldukça ciddi ve ABD yetkililerinin kripto para piyasasındaki yasa dışı faaliyetleri engellemek için attığı kararlı adıma işaret ediyor. Chun Gan ve Ke Tang, suçlu bulunmaları halinde, iddia ettikleri suçların ciddiyetini yansıtan ciddi hapis cezalarıyla karşı karşıya kalacaklar.

Devamını oku: 2024 Yılının En İyi 14 KYC’siz Kripto Borsası

Bu dava, diğer kripto borsalarına ve finans kurumlarına, ABD yasalarına uymak. Aynı zamanda ülkenin, mali piyasalarının bütünlüğünü, düzenlenmeyen kuruluşlar tarafından kötüye kullanılmasına karşı sağlama konusundaki kararlılığını da vurguluyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Bary Rahma, https://beincrypto.com/kucoin-multibillion-criminal-conspiracy/

Diğer Yazılar

1 of 3.914

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir