BeinCryptoKriptohaber

Ağ perakende kullanıcılarını koruduğu için Solana doğrulayıcıları cezalandırıldı

Solana Vakıf, kullanıcılara yönelik sandviç saldırılarına karıştıkları gerekçesiyle birkaç doğrulayıcı operatörünü ağ delegasyon grubundan çıkardı.

Bildirildiğine göre kötü aktörler, Solana’da sandviçlemeyi mümkün kılmak için doğrulayıcılarına modlar eklediler.

Doğrulayıcılar Perakende Kullanıcılara Saldırmak Nedeniyle Yetkilendirme Programından Uzak Durdu

Solana ağı Vakfın kurallarını ihlal ettiği için ceza olarak ekosistemin delegasyon programından birkaç doğrulayıcıyı çıkardı. en iyi uygulamalar. Raporlara göre kötü aktörler, perakende kullanıcılarını sandviçlemeye olanak tanıyan modlar ekledi.

A “sandviç saldırısı” kötü niyetli bir şeklidir Maksimum Çıkarılabilir Değer Perakende tüccarlarının sürekli olarak mümkün olan en kötü fiyatları aldığı, kötü aktörlerin ise tüm karı kendileri için elde ettiği saldırı. MEV, blockchain için önemli zorluklar yaratarak işlemleri etkiliyor güvenlik, verimlilik ve adalet. Ayrıca madencileri veya doğrulayıcıları çift harcama saldırılarına veya işlem sansürüne teşvik ederek ağ güvenliğini tehdit edebilir.

“Bu konudaki kararlar nihaidir. Sandviç saldırılarına izin veren bellek havuzlarına katılan operatörleri tespit ettiğimiz için yaptırım eylemleri devam ediyor,” Solana’nın doğrulayıcı ilişkileri lideri Tim Garcia, kayıt edilmiş.

Mayıs ayında Solana doğrulayıcılarının MEV’den elde ettikleri kazançlar Ethereum blockchain’inkini geride bıraktı. MEV geliri Mart ortasından bu yana hızla artıyor ve son zamanlarda rekor seviyelere ulaşıyor.

Devamını oku: Maksimum Çıkarılabilir Değer (MEV) Nedir? Bilmen gereken her şey

Solana RPC sağlayıcısı Helius’un kurucu ortağı Mert Mumtaz, X ile ilgili bir takip gönderisinde şunları söyledi: tartışıldı sınır dışı edilmenin sonuçları. Gönderiye göre bu eylem, vakfın perakende kullanıcılara sandviç saldırıları düzenleyen kötü niyetli doğrulayıcılara yetki vermemesini sağlıyor.

Özellikle Solana’nın bir operatör olması nedeniyle bu operatörler ağ üzerindeki faaliyetlerine devam edebilecekler. izinsiz blockchain. Ancak her zamanki ayrıcalıklarından yararlanamayacaklar: Solana Vakfı Yetkilendirme Programı, doğrulayıcıları yetkilendirerek desteklemeyi amaçlıyor. SOL önemli miktarda jeton tutmadan operasyona izin vererek onlara jetonlar sağlar. Doğrulayıcılar performans değerlerine göre seçilir.

“En önemlisi, bu operatörler hâlâ istediklerini yapabiliyorlar; Mümtaz, bu izin gerektirmeyen bir ağ; sadece Vakıf tarafından desteklenmeyecek” diye vurguladı. .

Devamını oku: Solana (SOL) Nasıl Satın Alınır ve Bilmeniz Gereken Her Şey

Bu karar topluluk üyelerinin hoşuna gitmedi. O iddiayı yeniden canlandırdı SOL blok zinciri merkezileştirilmiştir. Bu tartışma her zaman gündeme gelir ağ kapanıyor şu ya da bu nedenle.

“Solana’nın asıl ölçeklendirme sorunu, süreçte ağı kötü niyetli saldırılardan korumaya çalışırken ne kadar merkezi olduğunu açığa çıkarmamaya çalışmaktır.” kayıt edilmiş Mike Three X’te bir gönderide.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Lockridge, https://beincrypto.com/solana-punishes-network-validators-for-sandwich-attacks/

Diğer Yazılar

1 of 5.263

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir