BeinCryptoKriptohaber

Aktif Adresler Yükseliyor, Direnci Zorluyor

Çokgen (MATİK) fiyatının geçen ay istikrarlı bir şekilde arttığı gözlemlendi ve bu da altcoin’i %50’nin üzerinde artırdı.

Bu artış şu anda bir miktar yavaşlama işaret ediyor olabilir. MATIC fiyatı Eğer ihlal edilirse yükseliş momentumunu tersine çevirebilecek önemli bir bariyerle karşı karşıya.

Aktif Adresler Arttıkça Poligon Destek Buldu

Birçok altcoin diğer kripto para birimlerini kullanarak bir yükseliş grafiği çizmeyi başarsa da, MATIC, sahiplerinin desteğinin yardımıyla aynı şeyi başardı. Bu yatırımcılar zincirde aktif olarak yükseliş momentumunu sürdürüyorlar.

Aslında ağda işlem yapan ortalama aktif adreslerin sayısı %88 artışla 1.719’dan 3.232’ye çıktı. Bu, yüksek katılımın sergilediği, piyasada artan çekişin ve yatırımcıların altcoine olan güveninin kanıtıdır.

Çokgen Aktif Adresler.  Kaynak: Santiment
Çokgen Aktif Adresler. Kaynak: Santiment

İkinci olarak, Polygon yerli tokeni yatırımcıların satın almalarında bir artış kaydetti. Borsadaki arz, tüm borsalardaki toplam MATICgeçen hafta düşüş yaşadı.

Yatırımcıların 70,2 milyon dolar değerinde yaklaşık 59 milyon MATIC satın alması, yükseliş eğiliminin bir süre daha devam edeceğini gösteriyor. Bu, Polygon fiyatının 1,18 dolarlık direnç seviyesi nedeniyle şahit olabileceği momentum değişiminde ilerlemesine yardımcı olabilir.

Borsalarda Poligon Arzı
Borsalarda Poligon Arzı. Kaynak: Santiment

MATIC Fiyat Tahmini: Yükselişe meydan okundu

3 günlük grafikte Polygon fiyatında hafif bir düzeltme gözlemlendi son 48 saat içinde istikrarlı artışlar yavaşladı. Altcoin, en son Nisan 2023’te test ettiği 1,18 dolarlık direnç seviyesiyle karşılaştı.

Piyasa durumu ve yatırımcıların ilgisinin yanı sıra yukarıda belirtilen koşullara bakıldığında Polygon’un fiyatı 1,18 doları aşacak ve yükselişe devam edecek durumda görünüyor. Bu direnci desteğe çevirmek, MATIC’in 1,30 doları etiketleyerek yılın en yüksek seviyesine ulaşmasını sağlayacak.

MATIC/USDT 3 günlük grafik.  Kaynak: TradingView
MATIC/USDT 3 günlük grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Ancak MATIC, geçen yıl Nisan ayında bunu başaramadığı göz önüne alındığında, bu kez 1,18 dolarlık bir ihlalden muaf tutulamaz. Böyle bir durumda Polygon’un fiyatı muhtemelen %10’luk bir düzeltme kaydederek 1,05 dolara düşecek.

Bu destek seviyesinin kaybedilmesi durumunda yükseliş tezi geçersiz olacak ve MATIC 1$ destek seviyesini kaybedebilir.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Aaryamann Shrivastava, https://beincrypto.com/matic-price-rise-threatened-crucial-resistance/

Diğer Yazılar

1 of 3.982

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir