Crypto BriefingKriptohaber

Analist, Bitcoin’in halving sonrası düşüşten çıktığını ve sinyal toplama aşamasından çıktığını öne sürüyor

Bu makaleyi paylaş

Teknik analist Rekt Capital tarafından paylaşılan verilere göre Bitcoin (BTC), halving sonrası “tehlikeli bölgeden” çıkıp birikim aşamasına girmiş olabilir. Bitcoin fiyatının arkasındaki satış baskısının zayıfladığını öne sürüyor.

Yarılanma olayının ardından Bitcoin genellikle artan volatilite ile karakterize edilen bir “tehlike bölgesi” yaşar. 2016 döngüsünde Bitcoin’in değeri takip eden üç haftada yaklaşık %18 düştü.

Bu spesifik gerileme, aynı dönemde %6,5’lik hafif bir düşüşle de olsa, yarılanma döngüsünde geri geldi. Ancak bunu kısa süreliğine %15’lik bir artış izledi ve bu da “tehlikeli bölgeden” güçlü bir çıkışa işaret ediyor.

Raporlama sırasında Bitcoin yaklaşık 62.600 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %3’lük bir artışa işaret ediyor. Rekt Capital, 60.000 $ destek seviyesinin bu yükseliş eğiliminin devamı için çok önemli olduğunu ve potansiyel olarak 68.000 $ seviyesine dönüşe yol açabileceğini belirtiyor.

Rekt Capital son açıklamasında “Tarih, Bitcoin’in artık mevcut Yeniden Biriktirme Aralığının altında aşağı yönlü dalgalanma üretmeyeceği anlamına geldiğini gösteriyor” dedi. Blog yazısı. “Bitcoin düzeltmesi sona ermeli ve fiyat ileriye dönük olarak 60.000 doların üzerinde kalabilmeli.”

Tarihsel eğilimler gelecekteki sonuçları garanti etmese de mevcut destek seviyesinin esnekliği Bitcoin’in gidişatı için olumlu bir işaret.

Bundan sonra ne beklenmeli?

Bu haftanın odak noktası Çarşamba günü açıklanacak olan Nisan Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) olacak. TÜFE ve çekirdek TÜFE’ye ilişkin tahminler ise sırasıyla %3,4 ve %3,6.

Federal Rezerv’in (Fed) hedefi %2 ve mevcut veriler enflasyonun inatçı olmaya devam ettiğini gösteriyor. Enflasyon iyileşmediği sürece faiz oranları daha uzun süre yüksek kalabilir.

BitMEX kurucusu Arthur Hayes’e göre artan devlet borcu ve Fed ile ABD Hazinesi tarafından yapılan ayarlamalar, Bitcoin gibi alternatif yatırımları daha çekici hale getiriyor. Ağustos ayına kadar Bitcoin fiyatının 60.000 doları aşacağını ve 60.000 ila 70.000 dolar arasında göreceli bir istikrar dönemine geçeceğini tahmin ediyor.

Standard Chartered’a göre yaklaşan ABD başkanlık seçimleri de Bitcoin’in değerini etkileyebilir. Banka, Donald Trump’ın potansiyel bir galibiyet elde edebileceğine inanıyor Bitcoin’in değerinden faydalanın. Ek olarak, ABD’nin maliye ve para politikası değişikliğinin Bitcoin için potansiyel olarak olumlu olduğu görülüyor.

Standard Chartered’ın beklentileri BTC’nin fiyatı 150.000 dolara ulaşacak yıl sonuna kadar ve 2025’e kadar 200.000 $.

Bu makaleyi paylaş


kaynak: Vivian Nguyen, https://cryptobriefing.com/bitcoin-accumulation-phase-data/

Diğer Yazılar

1 of 4.673

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir