BeinCryptoKriptohaber

Analistler, Altcoinlerin Düşük Bitcoin Volatilitesinden Yararlanacağını Söyledi

Geçen hafta spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının piyasaya sürülmesinden bu yana altcoinlerin Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiği inkar edilemez. Alt sezon çağrıları yoğunlaştıkça analistler ETF lansmanlarının altcoinler için iyi bir haber olabileceğini öne sürüyor.

Bitcoin fiyatları, Amerika Birleşik Devletleri’nde merakla beklenen spot ETF’lerin lansmanını takip eden günlerde %14 oranında düzeltme yaptı. Fakat, altcoinler büyük ölçüde dirençli kaldıson kazanımlarını sürdürüyor.

Düşük BTC Oynaklığı Altcoinler İçin İyi

Kripto risk sermayesi şirketi Mechanism Capital’in kurucu ortağı Andrew Kang, 17 Ocak’ta Bitcoin ETF lansmanının BTC için iyi olduğunu söyledi: “ama aslında altcoinler için çok daha iyi.”

Dedi ki Bitcoin için oynaklık düşecek artık kurumlar işin içine dahil olduğundan, kazanımlar yavaş ve istikrarlı olacaktır.

“Altcoinler için Goldilocks senaryosu, BTC’nin aylar ve yıllar boyunca yavaş yavaş artmasıdır.”

Gün içi dalgalanmaların çok az olacağını, varsa da çift haneli olacağını söyledi ve ekledi: “Çoğu gün artacak, ancak ilk parlak günlere göre o kadar da yüksek olmayacak.”

“BTC çok az şey sunacak oynaklık birçok traderın ilgisini çekse de bu durum kripto piyasasının yükselişe geçeceğine dair güven yaratıyor.”

Bu, “devamlı konfor ve riskin azaltılması” ile sonuçlanacaktır eğridedi.

Devamını oku: Ocak 2024’te Yatırım Yapılabilecek En İyi 13 Altcoin

Üstelik, Bitcoin hakimiyeti ETF’lerin geçen hafta piyasaya sürülmesinden bu yana %6 oranında düşüş yaşadı.

TradingView’e göre BTC’nin pazar payı şu anda %51’in biraz altında. Bu, fiyatların 48.500 dolara yükseldiği 10 Ocak 2021’deki %55’ten bu yana en yüksek seviyesinden daha düşük. Kang bunu tahmin etti BTC hakimiyeti Bu yıl yüzde 40’a düşecek.

Ek olarak, zincir üstü analist “Negentropic” şunları söyledi: “Altcoinler uçmaya hazır!” 16 Ocak’ta.

Piyasaların “yuvarlak dip formasyonunun kırılmasının” ardından bir konsolidasyon dönemi geçirdiğini ve bir sonraki aşamanın hızlanma olduğunu kaydetti.

“Altcoin sezonunun kripto paraları uçurduğu yer burası. Piyasa birkaç haftadan birkaç aya kadar ikiye, üçe katlanacak.”

BTC olmadan toplam kripto kapitalizasyonu.  Kaynak: X/@Negentropic_
Toplam altcoin kripto kapitalizasyonu. Kaynak: X/@Negentropik_

Kripto Piyasaları %1,4 Arttı

BTC de dahil olmak üzere toplam kapitalizasyon, gün içindeki %1,4’lük artışın ardından şu anda 1,78 trilyon dolar oldu. Ancak Bitcoin çok az hareket etti ve altcoinler bir kez daha ivme kazananlar oldu.

Ethereum, bu yazının yazıldığı sırada gün içinde %2,2 artışla 2.578 dolardan işlem gördü. Dahası, Solana (SOL) %4,6’lık bir artışın ardından 100 doları geri almıştı.

Zincir bağlantı (LINK) da iyi bir performans sergiledi ve gün içinde %3,3 artışla 15,75 dolara ulaştı.

Ancak analistler piyasa düzeltmesi öngördü Bitcoin ETF onaylarının ardından.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Martin Young, https://beincrypto.com/bitcoin-etf-launches-good-news-altcoins/

Diğer Yazılar

1 of 3.260

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir