BeinCryptoKriptohaber

Analistlerin Kripto Boğa Piyasasının Devam Etmesini Beklemesinin 3 Nedeni

Geçtiğimiz haftalarda kripto piyasası nispeten sessiz kaldı. Bu durum, Bitcoin ve altcoinlerin düşüşe geçip geçmeyeceği konusundaki endişeleri artırdı.

Bununla birlikte, piyasa gözlemcileri, stabilcoin Girişler ve diğer nedenler, bir boğa döngüsü olasılığının yüksek kalmasını sağladı.

Stablecoin Piyasası Genişliyor

Blockchain analiz firması IntoTheBlock belirtilmiş stabilcoin piyasa değerinin güçlü bir şekilde toparlandığını söyledi. USDT ve USDC de dahil olmak üzere sektördeki farklı varlıklar, Ekim 2023’ten bu yana 9 milyar dolardan fazla değer kazandı. Şu anda stabilcoin piyasa değeri 133 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Bu artış, stabilcoin sektöründeki yenilenen gücü yansıtıyor ve kripto para birimi endüstrisine önemli miktarda likidite enjekte edildiğinin altını çiziyor. Buna ek olarak yükseliş, yükseliş piyasası eğiliminin potansiyel başlangıcına dair yatırımcı güveninin arttığının umut verici bir göstergesi.

IntoTheBlock, “Stablecoin piyasa değeri güçlü bir şekilde toparlanıyor ve Ekim 2023’ten bu yana 9 milyar doların üzerinde artış kaydetti. Devam eden yükseliş eğilimi, yaklaşmakta olan bir boğa piyasası döngüsü olasılığını daha da güçlendiriyor” dedi.

Stablecoin Piyasa Değeri
Stablecoin Piyasa Değeri. Kaynak: Bloğun içine

Kripto analisti Zyre daha ayrıntılı bir açıklama yaptı. Analiste göre stabilcoinler, geleneksel finans ile kripto endüstrisi arasındaki “köprü”. Bu nedenle piyasa değerindeki artış gösteriler “köprü daha fazla kripto meraklısını barındıracak şekilde genişliyor.”

İlginç bir şekilde Tether’in USDT’si, 96 milyar dolara ulaşan piyasa değeriyle stabilcoin sektörüne liderlik ediyor. Ancak JP Morgan analistleri USDT’nin hakimiyetine ilişkin endişelerini dile getirdisektöre yönelik önemli risklerin altını çiziyor. Bunun yerine USDC’yi savunuyorlar çünkü Circle’ın mevzuata uygunluğu.

Daha Fazla Büyümenin Katalizörleri

Artan stabilcoin piyasa değerinin yanı sıra, sektör uzmanları kripto para birimlerinin yaklaşan yükseliş nedeniyle toparlanacağına inanıyor Bitcoin yarılanması ve son onay Bitcoin ETF’leri.

Yakın zamanda yapılan bir araştırma, yarılanmanın piyasalar üzerindeki etkisine ilişkin artan iyimserliği ortaya koyuyor. Bitcoin’in fiyatı. Yatırımcıların yaklaşık %84’ü bunun Bitcoin’i daha yüksek seviyelere çıkarmaya yardımcı olacağına inanıyor.

Bitget, “Anketçilerin yarısından fazlası yarılanma sırasında (Nisan 2024 civarında) Bitcoin fiyatlarının 30.000 ila 60.000 dolar arasında değişeceğini tahmin ederken, %30’u fiyatın 60.000 doları kıracağına inanıyor.” açıklığa kavuşmuş.

Benzer şekilde, yeni başlatılan Bitcoin ETF’leri ayrıca kripto pazarındaki potansiyel yükseliş ivmesine zemin hazırlıyor. Gözlemciler, bu ETF’lerin erken başarısının, genel pazar üzerinde yaratabilecekleri önemli etkinin bir göstergesi olduğuna işaret ediyor.

“Spot Bitcoin ETF’leri yalnızca bu hafta ~700 milyon dolarlık net akış elde etti. Kesinlikle muhteşem. İnsanlar ETF’lerin kısa vadeli etkisini abarttı ve uzun vadeli etkisini dramatik bir şekilde küçümsemeye devam ediyor.” Bitwise CIO Matt Hougan söz konusu.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Oluwapelumi Adejumo, https://beincrypto.com/crypto-bull-market-rally-to-resume/

Diğer Yazılar

1 of 3.375

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir