Crypto BriefingKriptohaber

Arbitrum DAO, Tornado Cash geliştiricilerine fon sağlama teklifini iptal etti

Bu makaleyi paylaş

Arbitrum DAO, konuya yakın bir kaynak olan hukuki mücadelelere bulaşan Tornado Cash geliştiricileri Roman Storm ve Alexey Pertsev’e 1,2 milyon dolara kadar bağış yapma yönündeki son teklifini geri çekti onaylanmış Blok’a. Geçtiğimiz hafta, Arbitrum katılımcısı ImmutableLawyer, geliştiricilerin yasal savunma fonuna yardım etmek için 400.000 ila 1.2 milyon dolara eşdeğer 200.000 ila 600.000 ARB göndermeyi önerdi.

Storm ve Pertsev şu anda Ethereum ağındaki kripto işlemlerini gizleyen akıllı bir sözleşme protokolü olan Tornado Cash’in oluşturulması ve geliştirilmesine dahil oldukları için suçlamalarla karşı karşıya bulunuyor. Bu durum, protokolün suçlular tarafından kara para aklama faaliyetlerinde kullanılmasına yol açmış ve hukuki açıdan önemli derecede dikkat çekmiştir.

Teklifin geri çekilmesine rağmen destekçiler mali yardım sağlamak için başka yollar arıyorlar. Göz önünde bulundurulan yöntemlerden biri, fonları, kripto politikasına adanmış kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Coin Center aracılığıyla kanalize etmektir. Amaç, WeWantJusticeDAO’nun geliştiricilerin aylık 100.000 ABD Doları olarak tahmin edilen yasal masraflarını karşılamak için para toplama kampanyasını desteklemektir.

ABD Hazinesi onaylanmış Lazarus Grubu da dahil olmak üzere zararlı siber aktörler için nakit para aklama iddiaları nedeniyle Ağustos 2022’de kripto karıştırma hizmeti Tornado Cash. Yaptırımlar Tornado Cash’in varlıklarını dondurdu, hizmete yönelik veya hizmetten yapılan işlemleri yasakladı ve mikserin kodunu yasakladı.

Hazine’nin baskıları, gizlilik sonuçları ve benzer hizmetlerin gelecekte potansiyel olarak kapatılmasıyla ilgili endişeleri artırdı. Bazı kişiler bu yaptırımlara şu yollarla itiraz etti: Coinbase tarafından finanse edilen bir dava ABD Hazine Bakanlığı’na karşı.

Ayrıca 14 Şubat’ta GoFundMe, hizmet şartlarının ihlali nedeniyle Storm ve Pertsev için yasal savunma fonları toplamayı amaçlayan bir bağış toplama kampanyasını sonlandırdı.

Bu makaleyi paylaş


kaynak: Vivian Nguyen, https://cryptobriefing.com/arbitrum-dao-tornado-cash-donation-withdrawal/

Diğer Yazılar

1 of 3.902

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir