Crypto BriefingKriptohaber

Arizona Senatosu, devlet emeklilik yatırımı için Bitcoin ve diğer dijital varlık ETF’lerini değerlendiriyor

Bu makaleyi paylaş

Arizona eyaleti Senatosu, eyaletin emeklilik fonunun bir kısmını diğer dijital varlık ETF’lerinin yanı sıra Bitcoin borsa yatırım fonlarına (ETF’ler) yatırmayı düşünüyor. Bilgi Formu Senato Araştırma personeli tarafından 8 Şubat 2024 tarihinde hazırlanmıştır.

Senato tarafından kabul edilen ve şu anda FICO komitesinin incelemesi altında olan eşzamanlı karar, Arizona Eyaleti Emeklilik Sisteminin (ASRS) ve Kamu Güvenliği Personeli Emeklilik Sisteminin (PSPRS) portföylerine dijital varlık eklemenin faydalarını ve fizibilitesini değerlendirmesi gerektiğini öne sürüyor.

1953 yılında kurulan ASRS, rekabetçi ücret, uzun vadeli teşvikler ve güvenli bir emeklilik planıyla çalışanları çekmeyi ve elde tutmayı hedefliyor. Benzer şekilde, 1968 yılında kurulan PSPRS, tehlikeli görevlerle karşı karşıya kalan kamu güvenliği personeline emeklilik hakları sunmaktadır.

Belge her iki sistemi de aşağıdakilerin dahil edilmesini değerlendirmeye teşvik etmektedir: dijital varlık ETF’leri portföyler, Bitcoin ve diğer dijital varlık ETF’lerindeki gelişmeleri izleyin, bu tür varlıkların dahil edilmesine ilişkin olarak Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) danışın ve dijital varlık ETF’lerine yatırım yapma potansiyeli hakkında rapor verin.

Bu mevzuatın eyalet Genel Fonu’nu mali açıdan etkilemesi beklenmese de bu hareket, eyaletler arasında emeklilik fonlarını kripto yatırımlarıyla çeşitlendirme yönünde artan bir eğilimi yansıtıyor. Özellikle Houston itfaiyecilerinin emeklilik fonu, Bitcoin ve Ether’e 25 milyon dolar yatırım yaptı. 2021 ve bir Virginia polis memurları emeklilik Sistem, 2019’dan itibaren kriptoyla ilgili yatırımlara fon ayırdı.

Goldman Sachs’ın küresel dijital varlıklar başkanı Mathew McDermott, Bitcoin ETF’lerini emeklilik ve sigorta şirketleri için bir geçiş noktası olarak tespit edin kripto pazarına girmek için.

Bu makaleyi paylaş

kaynak: Vivian Nguyen, https://cryptobriefing.com/arizona-senate-considers-bitcoin-digital-asset-etfs-state-pension-investment/

Diğer Yazılar

1 of 3.982

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir