BeinCryptoKriptohaber

Atlas Navi’nin Drive2Earn 2.0’ı Benzin Fiyatlarında Büyük İndirimler Sunuyor

Editoryal Not: Aşağıdaki içerik BeInCrypto’nun görüşlerini veya görüşlerini yansıtmaz. Yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Lütfen herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapın.

Atlas NavigasyonYapay zeka destekli navigasyon alanında öncü olan Drive2Earn 2.0’ı tanıttı; sürücülere yönelik ödülleri artırıyor ve araç kameralarından büyük miktarlarda veri yakalama ve analiz etme konusunda pazar lideri olarak Tesla’yı geride bırakmayı hedefliyor.

Şu anda dünya çapında 700.000’den fazla indirilen uygulama, sürücüleri NAVI belirteçleri ödeyerek görüntü yakalamaya teşvik ediyor. Görüntüler yerel olarak, akıllı telefonda veya özel Atlas Miner cihazında (yakında dünya çapında satışa sunulacak) özel bilgisayar görüşü yapay zeka algoritmalarıyla analiz ediliyor.

“Atlas Miner” adı verilen yeni bir NAVI donanım cihazının piyasaya sürülmesi, NAVI’nin Drive2Earn modelinde birçok önemli değişikliği de beraberinde getiriyor. Herhangi bir araç kamerasına bağlandıktan sonra cihaz, ilerideki yolun videosunu kaydedip analiz ederek trafiği etkileyen şeyleri tespit eder: her şeritteki araba sayısı ve hızları, yol inşaat alanları, mevcut park yerleri, polis araçları, kapalı yollar, çukurlar ve daha fazlası . İsteğe bağlı olarak, sürücünün kararına göre, AI algoritmalarının daha iyi eğitilmesine yardımcı olmak için videoları bulutta saklar.

Şu anda katılımcı sürücüler yakıt maliyetinde %25’e varan indirimden yararlanabiliyor. Ancak Drive2Earn 2.0’ın gelişi, sadık kullanıcılara daha da fazla tasarruf etme şansı verirken diğerlerinin trafiğin yoğun noktalarından kaçınmasına ve yollarda güvende kalmasına yardımcı oluyor.

Yeni tanıtılan ve nadir bulunan Boost NFT’ler, pompadaki benzin fiyatından %37,5 indirim alarak sahiplerinin eskisinden %50 daha fazla ödül almasına olanak tanıyacak. Bu arada, Apple CarPlay ve Android Auto kullanıcılarına yönelik teşvikler iki katına çıkarılıyor; gaz ücretleri etkileyici bir %75’e ulaştı.

Romanya’nın 560 lokasyonlu en büyük akaryakıt istasyonları zinciri olan OMV/Petrom ile yapılan yeni ortaklık, sürücülerin NAVI jetonlarını, araçlarına yakıt doldururken para kazandıran yakıt kuponlarıyla değiştirebilecekleri anlamına da geliyor. Yakıt ikmali yaptıkları miktara ilave %10 oranında teklif sunulmaktadır. Toplamda bu, bir tankın maliyetinden %85 oranında tasarruf sağlayabilir.

Atlas Navi’nin kurucusu ve CEO’su George Grama şunları söyledi: “Uygulamamızı her gün 150.000’den fazla sürücü kullanıyor ve biz de parayı ceplerine geri koymaya kararlıyız. Dünya çapındaki ülkeler son yıllarda yaşam masraflarının arttığını gördü; ancak Atlas Navi’yi indirerek benzin fiyatlarını tersine çevirebilirler.”

Şu ana kadar Atlas Navi kullanılarak 150 milyon milden fazla yol kat edildi; günde 46 dakika gibi etkileyici bir ortalama uygulama içi süre sağlandı.

Yola liderlik etmek

Bir dizi büyük otomobil üreticisi sürüş verilerini topluyor; ancak sürücüler çoğu zaman bu verilerin içgörülerinden yararlanamıyor ve ödüllendirilmiyorlar. BMW ve Mercedes olası kazaları tespit etmek için kameralar kullanıyor olsa da, bu bilgiler yapay zeka destekli otonom sürüş modellerini eğitmek amacıyla sunuculara yüklenmiyor ve sürücüleri bu verileri oluşturdukları için herhangi bir ödül almıyor.

NAVI’nin kullanıcı tabanı, artık Tesla’nın ardından otonom sürüş yapay zeka verilerinin en büyük ikinci toplayıcısı olduğu anlamına geliyor ve Drive2Earn 2.0’ın gelişiyle gelecek yıl en büyüğü olma potansiyeline sahip. Bunun nedeni, Atlas Navi uygulamasının ve akıllı telefonun yarısından daha küçük olan yeni donanım cihazının satış sonrası eklenti olarak her türlü araçta kullanılabilmesidir. Birçok önde gelen otomobil markası, Atlas Navi’nin anonimleştirilmiş verilerine erişim kazanmakla ilgilendiklerini zaten ifade etti.

Dashcam’ler hızla büyüyen bir pazarın parçasıdır. Rakamlar, 2022 itibarıyla 22,5 milyondan fazla cihazın kullanımda olduğunu gösteriyor ve bu sayının 2022 yılına kadar artması bekleniyor 2032’ye kadar 78,4 milyon. Sürücülerin sigorta primlerinde önemli indirimler almalarına, bir kaza durumunda kanıt toplamalarına olanak tanıyabiliyor ve araçlarda giderek daha fazla standart olarak yer alıyorlar.

Gerçek kullanım durumları

Atlas Navi’nin yapay zeka navigasyon uygulaması, son kullanıcılar için paradan tasarruf etmenin çok ötesinde, uzun mesafelerde veya kalabalık şehirlerde seyahat ederken değerli zamandan tasarruf etmelerini de sağlıyor.

Yapay zekanın kullanılması, son teknoloji yönlendirmenin kilidini açar ve Atlas Navi, yolları saniyede 25 kez analiz eder. Sonuç olarak, trafik sorunlarının sürücülerinden manuel olarak raporlanmasına dayanan diğer büyük navigasyon uygulamalarına kıyasla mil başına 100 kat daha fazla veri üreterek kullanıcıları sorunlu alanlardan anında uzaklaştırıyor.

Ayrıca çok sayıda güvenlik avantajı da sunuluyor. Atlas Navi sayesinde sürücüler yolculuklarını güvenli bir şekilde canlı yayınlayabilecek, böylece aileleri ve arkadaşları da ilerlemelerini takip edebilecek. Birden fazla araçla aynı hedefe giden büyük gruplar, ortak bir sorunla mücadele ederek birbirlerinin konumunu izleme olanağına da sahip olacak.

Atlas Navi, kullanıcılarına başka şekillerde de tasarruf sağlıyor. Sürücüler, Sürüş Puanı aracılığıyla sürüş stillerini geliştirebilir ve sürüş davranışının güvenli olduğu düşünülürse daha rekabetçi fiyatlarla sigorta güvence altına alma potansiyelini ortaya çıkarabilir.

Bu arada uygulama, bir poliçenin yenilenme zamanı geldiğinde hatırlatıcıların yanı sıra muayene zamanı geldiğinde veya yol vergisinin süresi dolduğunda uyarı veriyor. Bu, bir aracın değerini korurken, bir aracın bakımıyla ilgili zorlukları azaltır.

Sürücüler de biraz eğlenebilir. Atlas Navi’ye bağlı her araç bir formda temsil edilir değiştirilemez güzel bir 3D illüstrasyonla tamamlanan jeton.

Atlas Navi CEO’su George Grama şunları ekledi: “Atlas Navi, çığır açan yapay zeka altyapımızı ilk kez 2020’de oluşturmaya başladığımızdan bu yana inanılmaz bir yolculukta. Yapay zeka inovasyon hibesi aracılığıyla Avrupa Birliği’nden 1,6 milyon dolar fon almak da bizim için büyük bir başarıydı. bizim için önemli bir dönüm noktası. İleriye baktığımızda, teknolojimizi doğrudan tüketici pazarlarına yönelik araç üretim hatlarına entegre etmeye kararlıyız; böylece daha fazla sürücünün dönüştürücü ürünümüzü kendileri için kullanmasına olanak tanıyacağız.”

Atlas Navi, Drive2Earn 2.0 ile dünyanın ekonomi ekonomisini bir üst seviyeye çıkarıyor ve yapay zekanın herkese fayda sağlayacak güçlü bir kullanım örneğinin kilidini açıyor.

Atlas Navi Hakkında

Atlas Navigasyon Sürücüleri, araç kamerası görüntüleri aracılığıyla yakalanan ve şirketin yapay zeka bilgisayarlı görüş algoritmalarıyla analiz edilen sürüş verileri karşılığında NAVI jetonları aracılığıyla ödüllendiren bir navigasyon uygulamasıdır. Bu veriler, ilerideki yolu taramak, kazaları tespit etmek ve yapay zeka analizi yoluyla gerçek zamanlı olarak kullanıcıları daha hızlı rotalara yönlendirmek için kullanılıyor.

Daha fazla bilgi için lütfen ziyaret edin: İnternet sitesi | heyecan | Telgraf

Sorumluluk reddi beyanı

Bu makale, harici bir kaynak tarafından sağlanan bir basın bülteni içermektedir ve BeInCrypto’nun görüş veya düşüncelerini yansıtmayabilir. Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, yönergelere uygun olarak şeffaf ve tarafsız raporlamaya bağlı kalmaya devam ediyor. Okuyucuların bu basın bülteni içeriğine dayanarak karar vermeden önce bilgileri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Advertorial, https://beincrypto.com/atlas-navis-drive2earn-2-0-offers-big-discounts-on-petrol-prices/

Diğer Yazılar

1 of 4.003

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir