BeinCryptoKriptohaber

Avalanche (AVAX) Bulls Stern Testiyle 50 Dolardan Karşılaşıyor

Çığ Fiyat, AVAX sahiplerinin genel karını büyük ölçüde etkileyebilecek önemli bir direnç seviyesini aşmanın eşiğinde.

Ancak tarihsel olaylar bu olasılığı biraz zayıflatıyor ve yatırımcıların şu soruyu akla getiriyor: yakında kar getirecek ya da daha uzun süre beklemek zorunda kalacaklar.

Çığ Fiyatı Yarım Asra Yakın

Avalanche fiyatı bu yazının yazıldığı sırada 47 dolardan işlem görüyor, son 24 saatte %10,6’nın üzerinde artış göstererek günün erken saatlerinde 44 dolarlık direnci aştı. Altcoin için bir sonraki bariyer 50 dolar olarak belirlendi, bu sadece önemli bir psikolojik direnç değil aynı zamanda önemli bir teknik seviye.

AVAX/USDT 3 günlük grafik.  Kaynak: TradingView
AVAX/USDT 3 günlük grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Aralık 2023’ten bu yana 300.000’den fazla AVAX sahibi bu anı bekliyor. Bu fiyat noktasında 436 milyon dolardan fazla değere sahip yaklaşık 9,16 milyon AVAX bulunuyor. Ortalama 53 dolardan satın alınan bu arz, 50 dolarlık direnç desteğe çevrildiğinde karlı hale gelecektir.

Çığ GIOM.  Kaynak: IntoTheBlock
Çığ GIOM. Kaynak: İçineBlok

Bu beklenti Avalanche’ın fiyatına faydalı olacak yatırımcıların şimdilik satış yapmayı erteleyeceği düşünüldüğünde. Ayrıca teknik göstergeler altcoin için yükseliş eğilimine işaret ediyor.

Çığ Fiyat Tahmini – Uzun Zamandan Sonra İlk

Yatırımcılar ve piyasa koşulları Avalanche fiyatını destekliyor 50 doları ihlal etti. Göreceli Güç Endeksi (RSI) şu anda aşırı alım eşiğinin altındaki yükseliş bölgesinde ve AVAX için olumlu bir sonuç çiziyor.

RSI, bir piyasanın aşırı alım mı yoksa aşırı satım mı olduğunu belirlemek için son fiyat dalgalanmalarını değerlendirir. Buna benzer bir şey de MACD’dir (Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama). Trendi takip eden bu momentum göstergesi, bir varlığın fiyatının iki hareketli ortalaması arasındaki ilişkiyi gösterir.

MACD dört aydan beri ilk kez yükseliş eğilimini fark ediyor. Burada sinyal hattı gösterge hattının üzerinden geçiyor.

Çığ RSI ve MACD.  Kaynak: TradingView
Çığ RSI ve MACD. Kaynak: Ticaret Görünümü

3 günlük aralıklar gibi daha uzun zaman dilimlerinde bu örnekler, özellikle aktif piyasalarda genellikle bir boğa koşusuna işaret eder.

Böylece, AVAX’ın 50 doları aşması bekleniyorBu, geçen yıl Aralık ayında kırılmayı başaramayan bir seviyeydi. Bunu desteğe çevirmek Avalanche fiyatının daha da yükselmesine ve 53 doları geçmesine olanak tanıyacak.

Ancak altcoin, 50 dolarlık ihlalin tekrar başarısız olması durumunda bir miktar düzeltme görebilir. Bu, AVAX’ı 44 dolara düşürerek yükseliş tezini geçersiz kılacaktır.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Aaryamann Shrivastava, https://beincrypto.com/avax-price-faces-key-resistance-barrier/

Diğer Yazılar

1 of 5.812

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir