BeinCryptoKriptohaber

Avalanche (AVAX) Fiyatı 40 Doların Üzerine Çıkabilir mi?

Çığ (AVAX) fiyatı son 20 günde önemli ölçüde arttı ve 10 Şubat’ta 40 doların üzerine çıktı.

Avalanche uzun vadeli yatay bir destek alanından sıçradı ancak daha kısa vadeli bir direnç seviyesinde işlem görüyor.

Çığ Uzun Vadeli Direnci Temizledi

Haftalık zaman dilimi teknik analizi şunları gösterir: AVAX fiyatı arttı 22 Ocak’taki sıçramasından bu yana. Yukarı yönlü hareket kritik bir yatay alanı destek olarak doğruladı. Bölge daha önce Mayıs 2022’den bu yana direniş sağlıyordu.

AVAX haftalık yükseliş mumu oluşturdu (yeşil simge), akım artışını katalize ediyor. Fiyat, yukarı yönlü harekete rağmen 2023’ün en yüksek seviyesinin üzerine çıkamadı.

Avalanche (AVAX) Fiyat Hareketi
AVAX/USD Haftalık Grafiği. Kaynak: Ticaret Görünümü

Haftalık Göreceli Güç Endeksi (RSI) karışık bir okuma verir. Piyasa tüccarları şunları kullanır: Aşırı alım veya aşırı satım koşullarını tanımlamak için momentum göstergesi olarak RSI ve bir varlığın biriktirilip biriktirilmeyeceğine veya satılacağına karar vermek.

Devamını Okuyun: Avalanche (AVAX) Satın Alın

50’nin üzerindeki okumalar ve yükseliş eğilimi boğaların hâlâ avantajlı olduğunu gösterirken, 50’nin altındaki okumalar tam tersini gösteriyor. Gösterge 50’nin üzerindeyken son iki aydır düşüş gösteriyor. Ek olarak aşırı alım bölgesinin altını geçti ve o zamandan beri tekrar yukarı hareket etmedi.

AVAX Fiyat Tahmini: Rahatlama Rallisi mi yoksa Yükseliş Trendinin Geri Dönüşü mü?

Günlük zaman dilimi grafiği bu durumu teyit etmiyor. AVAX için gelecekteki trendin yönü karışık fiyat hareketi nedeniyle. Günlük grafik, 22 Ocak’tan bu yana yaşanan yukarı yönlü hareketin bir aralıkta sınırlı kaldığını gösteriyor. artan paralel kanal. Bu tür kanallar genellikle düzeltici hareketler içerir.

10 Şubat’ta kanalın direnç trend çizgisi AVAX fiyatını reddetti (kırmızı simge). Ek olarak ret, 40 dolarlık direnç alanına denk geldi.

Reddedilmesine rağmen günlük RSI yükseliş eğilimi gösteriyor. Yukarı yönlü hareket göstergeyi 50’nin üzerine ve yükseliş bölgesine taşıdı. RSI da yükseliş eğiliminde.

Kripto para tüccarı InmortalCrypto şunu öneriyor: AVAX fiyatı SOL’un yükselmesi durumunda SOL’u takip edecek.

“Eğer $SOL pompalar, $AVAX takip edecek. Kas hafızası” InmortalCrypto tweet attı.

Bu karışık okumalar nedeniyle 40 dolar bölgesine verilecek tepki gelecekteki trendin yönünü belirlemede kilit rol oynayacak. Başarılı bir çıkış olabilir AVAX’ta %23’lük bir artışı tetikleyerek 2023’ün en yüksek seviyesi olan 50 dolara yükselecek.

AVAX Fiyat Tahmini
AVAX/USD Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bunun tersine, 40$ bölgesinden bir ret ve kanaldan bir arıza AVAX’ın en yakın desteğe 33 $’a kadar %16’lık bir düşüşünü katalize edebilir.

BeInCrypto içinEn son kripto piyasası analizi, buraya tıklayın.


kaynak: Valdrin Tahiri, https://beincrypto.com/avax-price-increase-resistance-analysis/

Diğer Yazılar

1 of 3.308

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir