BeinCryptoKriptohaber

Avalanche (AVAX) Fiyatı Ne Zaman Dibe Ulaşacak?

Çığ (AVAX) fiyatı 24 Aralık’ta 2023’ün en yüksek seviyesi olan 50 dolardan bu yana yaklaşık %40 düştü.

Düşüş eğilimine rağmen AVAX düzeltici bir formasyonda işlem görüyor ve dün keskin bir sıçrama yaptı.

Çığ Yılın En Yüksek Seviyesinden Sonra Düştü

Haftalık zaman çerçevesinin teknik analizi şunu göstermektedir: AVAX fiyatı 50$’a ulaştığından beri düştü Düşüş hızlı oldu ve fiyat önümüzdeki hafta aşağı yönlü yutucu bir mum çubuğu oluşturdu (kırmızı simge).

Dün AVAX 27,21 dolara kadar düştü ve toparlandı. Bu sıçrama, fiyatın daha önce çıkış yaptığı uzun vadeli yatay alanı doğruladı. AVAX, uzun bir alt fitil (yeşil simge) oluşturma sürecindedir.

Avalanche (AVAX) Fiyat Düşüşü
AVAX/USD Haftalık Grafiği. Kaynak: Ticaret Görünümü

Haftalık Göreceli Güç Endeksi (RSI) belirsiz bir okuma verir.

Piyasa koşullarını değerlendirirken tüccarlar Momentum göstergesi olarak RSI Bir piyasanın aşırı alım mı yoksa aşırı satım mı olduğunu ve bir varlığın biriktirilip satılmayacağını belirlemek.

RSI değeri 50’nin üzerindeyse ve trend yukarı yönlüyse boğalar hâlâ avantajlı, ancak okuma 50’nin altındaysa tam tersi geçerli. RSI düşüyor ancak 50’nin üzerinde, bu belirsiz bir trendin işareti.

Analistler Ne Diyor?

X’teki kripto para yatırımcıları ve analistleri Gelecekteki trende ilişkin yükseliş görüşüne sahip. MTI Trading buna inanıyor AVAX neredeyse dibe ulaştı. Şu tweeti attı:

$AVAX zaten %45 düştü. Biraz daha fazlasını yaparsanız boğa koşusuna iyi bir giriş yapabilirsiniz. Daha güvende olmak istiyorsanız bir sonraki satın alma sinyalini bekleyin!

Çığ (AVAX) Fiyatı
AVAX/USDT 12 Saatlik Grafik. Kaynak: X

Wolf Of Altcoins, AVAX’ın yükselişe geçen kripto para birimlerinden biri olacağını öne sürüyor Bu boğa koşusunun 10 katıBUGÜN EN İYİ KAZANANLAR AVAX’ın 50 dolara, hatta 100 dolara çıkacağını belirtti.

Devamını oku: Çığ (AVAX) nedir?

AVAX Fiyat Tahmini: Dip Kapanıyor mu?

Günlük zaman çerçevesinin teknik analizi trendin yönünü teyit etmiyor. Ancak şunu öne sürüyor AVAX yakında dibe ulaşacak.

Aralık 2023’teki en yüksek seviyeden bu yana, AVAX alçalan bir paralel kanalın içine düştü. Bu tür kanallar sıklıkla düzeltici hareketler içerir.

Dün, AVAX kanalın orta hattında sıçradı (yeşil simge) ve 0,5 Fib geri çekilme destek seviyesi.

Dalga sayımı aynı zamanda bir dip oluşumunu da destekliyor. Teknik analistler şunları kullanır: Elliott Dalga teorisi Tekrar eden uzun vadeli fiyat modellerini ve yatırımcı psikolojisini tanımlamanın bir yolu olarak, bir eğilimin yönünü belirlemelerine yardımcı olur.

En olası dalga sayımı, AVAX’ın ABC düzeltici yapısının C dalgasında olduğunu gösteriyor. Şu ana kadar A:C dalgalarının oranı 1:0,618’dir. Ancak günlük RSI, gösterge 50’nin altında olduğundan dibi teyit etmiyor.

Eğer AVAX kanaldan çıkıyor42 dolardaki en yakın dirence kadar %35 artabilir.

AVAX Fiyat Tahmini
AVAX/USD Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Rağmen Yükseliş AVAX fiyat tahminiDünkü düşük seviye olan 27,22 doların altına düşmek, fiyatın hala düzeldiği anlamına gelecektir. Ardından AVAX %26 düşerek kanalın destek trend çizgisi olan 22,65 dolara düşebilir. Bu, A:C dalgalarına 1:1 oranını verecektir.

BeInCrypto içinEn son kripto piyasası analizi, buraya tıklayın.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Valdrin Tahiri, https://beincrypto.com/avalanche-avax-price-bottom/

Diğer Yazılar

1 of 3.309

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir