BeinCryptoKriptohaber

Avrupa Düzenleyici Kripto Düzenlemeleri Hakkında Geri Bildirim İstiyor

Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Otoriteleri (ESMA), kripto para birimi varlıklarını finansal araç veya başka şekilde kategorize etmeye yönelik kriterlerin değerlendirilmesine yardımcı olmak için kamunun katılımını talep etti.

Bu arada, bu, geçen yılın Ağustos ayında Avrupa Parlamentosu’nun Kripto Varlıklarda Avrupa Piyasalarını (MiCA) kabul ettiği düzenlemelerin gelişimini takip ediyor.

Avrupa Kripto Düzenlemeleri: Devam Eden Bir Tartışma

Açıklamada, MiFIDD’nin her türlü finansal menkul kıymet için “herkese uyan tek çözüm” tanımını içermediği açıklanıyor. Ortak bir tanıma sahip olmamanın, bir tanımı gerçekten tanımlamayı ve uygulamayı zorlaştırdığını söylüyor. standartlaştırılmış gerçekte neyin bir finansal araç olarak kabul edildiğini test edin.

“Ulusal yetkili makamlar ve piyasa katılımcıları, kripto varlığın değer veya hakların dijital bir temsili olup olmadığını, DLT kullanılarak aktarılıp saklanabildiğini ve bu değer veya hakların ihraççıya karşı bir hakkı temsil edip etmediğini dikkate almalıdır. MiCA’nın anlamı dahilinde ‘kripto varlık’ tanımına uygun olarak.”

Düzenleme danışmanlığı, Avrupa’da büyüyen kripto endüstrisinin ortasında gerçekleşti. Statista’ya göre, Avrupa kripto pazarının 2028 yılına kadar yıllık geliri 18,5 milyar dolara ulaşabilir.

Avrupa Kripto Para Piyasası Yıllık Gelir Tahmini 2017-2028.  Kaynak: Statista
Avrupa Kripto Para Piyasası Yıllık Gelir Tahmini 2017-2028. Kaynak: Statista

Bu arada, kripto borsası Binance’in son anket verileri, Avrupalı ​​vatandaşların yaklaşık %73’ünün kriptonun geleceği konusunda iyimser olduğunu gösteriyor.

Ayrıca, anket katılımcılarının neredeyse %55’i şunu kullanıyor: günlük alımlar için kripto.

Devamını oku: 2024’te İzlenecek En İyi 12 Kripto Şirketi

Avrupa Aktif Olarak Kripto Mevzuatında Netlik Arıyor

Ancak e-posta ve sosyal medya hesapları gibi devredilemeyen dijital varlıkların MiCA düzenlemelerinin dışında tutulduğunu vurguluyor.

“Ulusal yetkili otoriteler ve piyasa katılımcıları, diğer sahiplere devredilemeyen ve yalnızca ihraççı veya teklif veren tarafından kabul edilen dijital varlıkların, kripto varlık tanımına girmemesini ve kapsam dışında tutulmasını sağlamalıdır. MiCA’nın.”

Avrupa bir süredir mevzuatta netlik sağlamak için aktif olarak çalışıyor.

18 Ocak’ta BeInCrypto, Avrupa Birliği’nin kara para aklamayı önleme yasalarında değişiklik yaptığını bildirdi. 1000 Euro’yu aşan kripto işlemlerini raporlamak için gerekli olan yükümlü kuruluşları genişletti.

Devamını oku: 2024’ün En İyi 4 Kripto Öğrenim ve Kazanma Platformu

Bu arada İngiltere, AB’den ayrılmadan önce bile kriptoyu düzenlemek için adımlar atmıştı.

2019 yılında Mali Davranış Otoritesi (FCA) yayınlanmış temel kılavuz. Kripto paraların özelliklerine bağlı olarak “güvenlik tokenleri”, “e-para tokenları” veya “düzenlenmemiş tokenlar” olarak sınıflandırılabileceğini açıkladı.

Ancak devam eden kripto tartışması, büyük oyuncuların bölgede kripto hizmetleri sunmasını engellemedi.

Aralık 2023’te, Robinhood kripto ticaret hizmetlerini başlattı Avrupa Birliği’nde. Ticaret platformları Avrupa vatandaşlarına 26 kripto para birimi sunuyor: SolanaPoligon ve Cardano.

Sorumluluk reddi beyanı

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve yalnızca genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgilere ilişkin yapacağı her türlü eylemin riski kesinlikle kendisine aittir.

kaynak: Ciaran Lyons, https://beincrypto.com/europe-esma-crypto-regulations-feedback/

Diğer Yazılar

1 of 3.309

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir