BeinCryptoKriptohaber

Ayı Sinyalleri Büyük Düşüşü İşaret Ediyor

Ripple (XRP) fiyatı ayın büyük bir kısmında düşüş eğilimindeydi ve bu düşüş sinyalleri güçleniyor.

Uzun vadeli XRP sahipleri varlığa olan inançlarını yitirdikleri için altcoin önemli desteğini kaybedecek mi?

Ripple Yatırımcıları Mahkumiyetini Kaybetti

Uzun vadeli sahipler en iyilerden biriXRP fiyatını etkileyen önemli gruplar. Bu yatırımcılar bir varlığı 12 aydan daha uzun bir süre elde tutma eğilimindedirler. Dolayısıyla onlardan satış yapılması teyit edilmiş bir düşüş sinyali olarak değerlendiriliyor.

Eylemleri, varlıklarını adresler arasında taşırken tüketilen toplam yaş ile gözlemlenir. Yükseliş ne kadar yüksek olursa, taşınan jeton miktarı da o kadar büyük olur. Ripple durumunda, hareketleri geçmişteki örnekler kadar önemli olmadı. Ancak bu, yatırımcıların inançlarını yitirdiklerine dair bir işaret.

Tüketilen Dalgalanma Çağı.
Tüketilen Dalgalanma Çağı. Kaynak: Santiment

Tarihsel olarak bu tür olaylar sırasında XRP fiyatı düzeltmelere tanık oldu çoğu zaman. Bu kez de aynı sonucun alınması beklenebilir.

Devamını oku: Ripple (XRP) Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

Göreceli Güç Endeksi (RSI) 50.0’da nötr çizginin altına düşüyor. RSI, aşırı alım ve aşırı satım koşullarını gösteren, fiyat hareketlerinin hızını ve değişimini ölçen bir momentum osilatörüdür.

Dalgalanma RSI.
Dalgalanma RSI. Kaynak: Ticaret Görünümü

Dolayısıyla göstergelerin düşüş bölgesine düşmesi durumunda düşüş ihtimali artacaktır.

XRP Fiyat Tahmini: Önemli Destek Kaybedildi

XRP fiyatı şu anda işlem görüyor 0,606 dolarlık destek seviyesinin üzerinde. Altcoin şimdiden 50 günlük Üstel Hareketli Ortalamanın (EMA) altına düştü. 0,606 dolarlık destek de geçersiz kılınırsa kripto para birimi 100 günlük EMA’yı destek olarak kaybedecek.

Bu daha fazla düşüşe neden olacak ve potansiyel olarak Ripple’ı 0,555 dolara gönderecek.

XRP/USDT 1 günlük grafik.
XRP/USDT 1 günlük grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Ancak Ortalama Yön Endeksi’ne (ADX) göre düşüş eğilimi henüz güç kazanmadı. İkincisi hala 25,0 eşiğinin altında, bu da genel olarak aktif trendin güç kazandığını gösteriyor.

Devamını oku: Ripple ve SEC Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Yani eğer XRP fiyatında acil bir düşüş görünmüyor ve 0,606 dolardan toparlanmayı başarırsa, toparlanma şansı olabilir ve potansiyel olarak düşüş tezini geçersiz kılabilir.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Aaryamann Shrivastava, https://beincrypto.com/xrp-price-sell-signals-suggest-decline/

Diğer Yazılar

1 of 3.913

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir