BeinCryptoKriptohaber

Ayılar Ralliyi Durduracak mı?

THORChain (RUNE) fiyatı bugün ikinci günde yeşil bir mum çubuğu gösteriyor ve son 48 saatte toplu olarak yaklaşık %50 arttı. Bu durum ayıların büyük bir hayal kırıklığına uğramasına neden oldu.

Ancak bu potansiyel gelişme gidişatı değiştirebilir ve açık pozisyondaki yatırımcıları sürücü koltuğuna oturtabilir mi?

RUNE Fiyat Artışı Ayılara Zarar Veriyor

Son iki gündeki %50’lik yükselişin ardından, RUNE fiyatı çok önemli bir bariyeri aşmayı başardı ve başka bir önemli Fibonacci Retracement seviyesini desteğe çevirmenin eşiğinde. Ancak bunu yaparken RUNE, açık pozisyondaki yatırımcılar için önemli kayıplara neden oldu.

Yaklaşık 1 milyon dolar değerinde şort Sözleşmeler yazılana kadar tasfiye edilmiştir. Bu, Kasım 2023’ten bu yana en yüksek açığa satış tasfiyesi olup dört ayın en yüksek seviyesine işaret ediyor. Bu şekilde aşılanan iyimserlik muhtemelen daha yüksek Çağrı sözleşmelerinin öncelik kazanmasıyla sonuçlanacaktır.

RUNE Tasfiyesi
RUNE Tasfiyesi. Kaynak: Madeni para camı

Açık Pozisyon hacmi 121 milyon dolara ulaşarak 24 ayın üçüncü en yüksek seviyesine ulaştı. Bu, yatırımcıların hala önemli miktarda varlık tuttuklarını gösteriyor. Vadeli işlemler Sözleşmeler bu yazının yazıldığı sırada. Bunu pozitif fonlama oranıyla birleştirmek, bu sözleşmelerin çoğunun muhtemel olduğunu vurguluyor yükseliş sonucunu tercih etmek.

RUNE Vadeli İşlemler Açık Pozisyon |  Kaynak: TradingView
RUNE Vadeli İşlemler Açık Pozisyon. Kaynak: Madeni para camı

RUNE Fiyat Tahmini: Fiyat Bundan Sonra Nereye Gidebilir?

3 günlük grafiğe bakıldığında, RUNE fiyatının halihazırda 11,4 ila 1,7 dolar arasındaki %50 Fibonacci Gerilemesini ihlal ettiği görülüyor. Bu seviye 6,5 dolar ve mum çubuğu 7,7 dolar bariyerini aşmaya yakın. İkincisi, aynı zamanda bir boğa rallisi destek tabanı olarak kabul edilen %61,8 Fibonacci Gerilemesi ile örtüşüyor.

Bu satırı çevirerek destek ralliyi sürdürüyoryükseliş momentumunu artırıyor. Yatırımcıların niyetleri göz önüne alındığında bu, RUNE’un fiyatını 10 dolara kadar itebilecek olası bir sonuç.

RUNE/USD 3 günlük grafik
RUNE/USD 3 Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Ancak MVRV Z-Score’u bu kartlarda satış olabileceğini öne sürüyor. Bu gösterge, bir kripto para biriminin piyasa değeri ile gerçekleşen değeri arasındaki oranı ölçerek, aşırı veya düşük değerli olup olmadığını gösterir. Pozitif puan aşırı değerlemeyi, negatif puan ise düşük değerlemeyi gösterir.

RUNE’un MVRV Z-skorunun 2,71 eşiğinin oldukça üzerinde olması, altcoin aşırı değerlidir ve kar almayı teşvik edebilir. Sonuç olarak, RUNE fiyatının muhtemelen 6,5 dolara düşecek düzeltmeler kaydetmesi bekleniyor. Bu seviyenin kaybedilmesi yükseliş tezini geçersiz kılacak ve kripto para 4,0 dolara.

Sorumluluk reddi beyanı

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve yalnızca genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgilere ilişkin yapacağı her türlü eylemin riski kesinlikle kendisine aittir.

kaynak: Aaryamann Shrivastava, https://beincrypto.com/rune-rune-price-leaps-bears-pullback/

Diğer Yazılar

1 of 3.902

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir