Crypto BriefingKriptohaber

Bakkt, kripto birleşme ve satın alma faaliyetlerindeki artışın ortasında potansiyel satış veya bölünmeyi araştırıyor

Bu makaleyi paylaş

Bloomberg’in konuyla ilgili bilgi sahibi kişilere dayandırdığı ilk rapora göre Bakkt, olası bir satış veya ayrılık da dahil olmak üzere stratejik seçenekleri değerlendiriyor. Hareket, kripto para birimi sektöründeki devralma faaliyetlerindeki artışın ortasında geldi.

Konunun gizli kalması nedeniyle isminin gizli kalmasını isteyen kaynaklar, Bakkt’ın seçeneklerini değerlendirmek için bir mali müşavirle çalıştığını ortaya çıkardı. Ancak henüz nihai bir karar verilmedi ve şirket bağımsız kalmayı tercih edebilir.

Bakkt, 2018 yılında birçok büyük vadeli işlem piyasasına ve NYSE’ye sahip olan Intercontinental Exchange tarafından piyasaya sürüldü. Girişimin kurucu CEO’su Kelly Loeffler daha sonra bir yıl boyunca Georgia’dan ABD Senatörü olarak görev yaptı. Bu yılın başlarında Bakkt, faaliyetlerini sürdüremeyebileceğini açıkladıktan sonra NYSE’den çıkarılma riskiyle karşı karşıya kaldı.

Artan kripto birleşme ve satın alma faaliyetleri

Bakkt’ın potansiyel satışı, dijital varlık sektöründe konsolidasyon faaliyetlerinin kızıştığı ve kripto fiyatlarının rekor seviyelere yaklaştığı bir dönemde geliyor. Bazı şirketler genişlemeyi düşünürken, diğerleri iki yıl önce sektör genelinde yaşanan çöküşün ardından hâlâ toparlanmaya çalışıyor. Son konsolidasyon örnekleri şunları içerir: Robinhood, Avrupa kripto borsası Bitstamp’ı satın aldı ve Riot Platforms Inc.’in rakibi Bitfarms’ı devralma teklifi.

2021 yılında açık çekli bir araçla birleşme yoluyla halka açılan Bakkt, ilk çeyrekte 855 milyon dolar gelirle 21 milyon dolar zarar bildirdi. Şirket ayrıca yakın zamanda bir kripto elektronik iletişim ağı (ECN) geliştirmek için Crossover Markets ile bir ortaklık yaptığını duyurdu.

Bakkt’ın değerli varlıklarından biri, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanından aldığı ve eyalette faaliyet göstermesine olanak tanıyan BitLicense’idir. Bu lisansa sahip diğer büyük sektör katılımcıları arasında kripto borsası Coinbase, stablecoin ihraççısı Circle ve Jack Dorsey’in dijital ödeme firması Square yer alıyor.

Potansiyel satış haberinin ardından Bakkt hisseleri Cuma günü %15 artışla 22,33 dolara yükseldi ve şirketin piyasa değeri yaklaşık 300 milyon dolara ulaştı. Bu son artışa rağmen, stok geçen yıl yaklaşık %30 oranında düşüş gösterdi.

Bu makaleyi paylaş

kaynak: Vince Dioquino, https://cryptobriefing.com/bakkt-strategic-sale-options/

Diğer Yazılar

1 of 5.255

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir