BeinCryptoKriptohaber

BCH’nin %90’lık Rallisi 678 Dolara Yükseldikten Sonra Düzeltmeye Hazırlanıyor

Bitcoin Cash (BCH) fiyatı sadece on gün içinde %90’lık kayda değer bir artış kaydetti ve altcoin 358 dolardan 678 dolara yükseldi.

Ancak bu yükseliş muhtemelen bir süre duracak ve BCH bu nedenle düzeltmeler kaydedecek.

Bitcoin Cash Yatırımcıları Satış Yapmak İstiyor

Bitcoin Cash’in fiyatı 650 doları aştı çok önemli bir olaydı ve bu aynı zamanda hissedarlar arasında kar alma duygusunu da aşıladı. Bu, Ortalama Madeni Para Çağı’nda belirtildiği gibi inançlarındaki değişiklikte açıkça görülmektedir.

Ortalama Madeni Para Yaşı, dolaşımdaki tüm madeni paraların ortalama yaşını ölçer ve madeni paraların tutulduğu zamana bağlı olarak piyasa faaliyeti düzeyini ve potansiyel satış baskısını yansıtır. Eğim inancın sinyalini verirken, bu ölçümdeki düşüşler kripto paraların adresler arasında hareket ettiğine işaret ediyor.

Bitcoin Cash Ortalama Madeni Para Yaşı.
Bitcoin Cash Ortalama Madeni Para Yaşı. Kaynak: Santiment

BCH’de de durum aynıBu, Pazar Değerinin Gerçekleşen Değere (MVRV) oranıyla da doğrulanmaktadır.

Devamını oku: Bitcoin Cash: Ne Olduğuna ve Nasıl Çalıştığına İlişkin Tam Bir Kılavuz

MVRV oranı yatırımcının kar/zararını ölçer. Bitcoin Cash’in mevcut 30 günlük %27,65’lik MVRV’si, yeni alıcılar için muhtemelen satışa yol açacak kâra işaret ediyor. Tarihsel olarak BCH düzeltmeleri, tehlike bölgesi olarak adlandırılan %10-%21 MVRV aralığında gerçekleşir.

Bitcoin Cash MVRV oranı.
Bitcoin Cash MVRV oranı. Kaynak: Santiment

Bu bölgede tarihsel olarak düzeltmeler görüldü ve bu muhtemelen BCH için de geçerli olabilir.

BCH Fiyat Tahmini: %14 Düzeltme Mümkün

Bitcoin Cash fiyatı iyi bir yükselişin ardından düzeliyorancak yukarıda belirtilen faktörler göz önüne alındığında düşüş de önemli olacaktır. 665 dolardan işlem gören kripto para birimi, kar alımının ardından 650 dolarlık desteği kaybederek 625 dolara düşecek.

Bu desteğin üzerinden geçmek, BCH’den 572 dolara50 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) ile kesişen bu oran %14’lük bir düşüşe işaret ediyor.

BCH/USDT 1 günlük grafik.
BCH/USDT 1 günlük grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Devamını oku: Bitcoin Cash (BCH) Nasıl Satın Alınır ve Bilmeniz Gereken Her Şey

Ancak 650 dolar ve 625 dolar destek seviyeleri bu düşüşü hafifletebilir ve düşüşü en aza indirebilir. Bu aynı zamanda sağlayabilir BCH’nin toparlanma fırsatı var ve düşüş tezini geçersiz kılarak altcoin’e 700 doları etiketlemek için gerekli desteği sağlama potansiyeli var.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Aaryamann Shrivastava, https://beincrypto.com/bitcoin-cash-price-vulnerable-analysis/

Diğer Yazılar

1 of 3.914

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir