CoinDeskKriptohaber

Bernstein, Büyük Yükselişin Ardından Bitcoin’in (BTC) 150 Bin Dolara Ulaştığı Konusunda ‘Artık Daha İkna Ediyor’

Analistler Gautam Chhugani ve Mahika Sapra, “Bitcoin madencilerinin hala büyük ölçüde perakende ticaret yapan hisse senetleri olduğuna ve geleneksel yatırımcılar şüpheci olmaya devam ettiğinden ve hala kriptoya arka görüş önyargısıyla yaklaşırken kurumların bitcoin vekillerinden büyük ölçüde uzak durduğuna inanıyoruz” diye yazdı.

Analistler, “Bitcoin’in 71 bin dolar gibi yeni zirvelere tırmanmasıyla, Bitcoin hisselerine olan kurumsal ilginin nihayet sona ermesini ve Bitcoin madencilerinin en büyük yararlanıcılar olmasını bekliyoruz” dedi ve uzun Bitcoin madencilerinin ticaretinin “daha fazla sabır” gerektirdiğini ekledi.

Raporda, artan Bitcoin fiyatı ve işlem ücretlerinin, halving sonrasında üretim maliyetleri iki katına çıksa bile madencilere yarıya inme konusunda bir tampon sağlayacağı belirtildi. Analistler, daha iyi performans gösteren Riot Platformlarının (RIOT) ve CleanSpark’ın (CLSK) “sırasıyla ~%70 ve %60 brüt kar marjı elde edeceğini” ekledi.

Madencilik hisseleri düşük performans gösterdi yatırımcıların “uzun bitcoin ve kısa madenci” olması nedeniyle bitcoin rallisi. Ticaretin ardındaki düşünce, yaklaşmakta olan halving nedeniyle riske maruz kalan madencilik hisseleri yerine spot ETF satın almanın daha güvenli olduğu yönünde.

Bitcoin fiyatı Pazartesi günü %4’ün üzerindeydi ve yayınlandığı sırada 72.269 dolardı. CoinDesk 20 endeksi {{CD20}} da %4 değer kazandı.

kaynak: Will Canny, https://www.coindesk.com/business/2024/03/11/bernstein-is-now-more-convinced-that-bitcoin-will-hit-150k-after-massive-rally/?utm_medium=referral&utm_source=rss&utm_campaign=headlines

Diğer Yazılar

1 of 3.982

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir