Crypto BriefingKriptohaber

Binance Labs, Bitcoin yeniden alım protokolü BounceBit’e yatırım yapıyor

Bu makaleyi paylaş

Kripto para borsası Binance’in risk sermayesi kolu olan Binance Labs, duyuruldu Merkezi finans (CeFi) ve merkezi olmayan finans (DeFi) özelliklerini birleştiren, Bitcoin’e özgü bir yeniden alım protokolü olan BounceBit’e yatırım.

Yatırım, Bitcoin DeFi (BTCFi) protokollerinin beklenenden önce ilgi kazanmasıyla birlikte geliyor Bitcoin yarılanması olayın 19 Nisan’da gerçekleşmesi bekleniyor. Ancak yatırımın arkasındaki kesin koşullar ve rakamlar açıklanmadı.

BounceBit, Bitcoin’i bir değer saklama aracına dönüştürerek kullanım alanını genişletmek için tasarlandı. getiri yaratan varlık Artan sermaye verimliliği ile. Protokolün hisse kanıtı (PoS) katman-1 ekosistemi, doğrulayıcıları her ikisini de stake etmeye teşvik eder Bitcoin ve BounceBit ekosistem belirteçleri, Bitcoin’in faydasını artırmak için tasarlanmış çift belirteçli bir ekonomi yaratıyor.

BounceBit’in kurucusu ve CEO’su Jack Lu, “Bitcoin kullanımını artırmak için yeniden hisselendirme altyapısı oluşturmak bizim görevimizdir ve bunu güvenli ve şeffaf bir şekilde yapmak istiyoruz” diyor.

BounceBit tarafından sağlanan yeniden alım altyapısı, düzenlenmiş saklama ve Çok Taraflı Hesaplama (MPC) çözümlerinden yararlanarak Bitcoin kullanımını artırmayı amaçlıyor. Protokol aynı zamanda karşı taraf risklerini en aza indirmek için Ceffu’nun Mirror X ve borsa dışı uzlaştırma (OES) çözümlerini de kullanıyor. Binance kurucu ortağı ve Binance Labs Başkanı Yi He’ye göre, BounceBit’in protokolü, merkezi finansı merkezi olmayan finans (CeFi ve DeFi) ile birleştirerek “Bitcoin’in kullanımı için yeni yolların kilidini açıyor”.

BounceBit’e göre, protokolleri şu anda 110.000’den fazla kullanıcıya hizmet veriyor ve toplam değeri 782 milyon doların üzerinde kilitli (TVL). Platformun CeFi ve DeFi özelliklerini birleştirmeye odaklanması, yenilikçi çözümlerle sektörü şekillendirmeye hazır projeler arayan Binance Labs’ın dikkatini çekti.

BounceBit’e yapılan yatırım, BTCFi protokollerine olan ilginin artması yönündeki daha geniş bir eğilimin bir parçası ve bu, BTCFi’nin son zamanlardaki başarısının da gösterdiği gibi. MerlinSwap’in ilk DEX teklifi (IDO). Merkezi olmayan borsa, 5 Nisan’da 52.000’den fazla yatırımcıdan yaklaşık 480 milyon dolar değerinde 6.599 BTC topladı ve bu da Bitcoin’e özgü DeFi çözümlerine olan talebi ortaya koydu.

BTCFi protokolleri son aylarda ivme kazanırken, Ethereum’un yerel DeFi protokolünde görülen yenilik ve benimseme düzeyine ulaşıp ulaşamayacakları henüz bilinmiyor. Bitcoin’in birkaç gün içinde yarıya indirilmesiyle birlikte BTCFi alanına daha fazla proje giriyor ve Bitcoin blok zincirinde güvenli, şeffaf ve verimli DeFi çözümleri geliştirme rekabetinin yoğunlaşması bekleniyor.

Bu makaleyi paylaş

kaynak: Vince Dioquino, https://cryptobriefing.com/binance-labs-bouncebit-btc-restaking/

Diğer Yazılar

1 of 4.673

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir