BeinCryptoKriptohaber

Binance Yöneticilerinin Gözaltına Alınması Neden Nijerya’da Krize Yol Açabilir?

Hükümet, kripto borsasının nairayı manipüle etmedeki iddia edilen rolünü araştırırken, Nijerya’nın iki Binance yöneticisini gözaltına alması üçüncü haftasına giriyor.

Gözaltının ortasında Nijerya, Binance’in en iyi 100 kullanıcısı ve tüm kullanıcıların altı aylık işlem geçmişi hakkında bilgi vermesini talep etti. Nijerya’nın ulusal güvenlik Danışman aynı zamanda Binance’ten ödenmemiş vergi yükümlülükleri hakkında da çözüm istiyor.

Nijerya, Ekonomik Reformların Ortasında Binance’i Hedefliyor

Bu gözaltı dönemi, Nijerya para birimindeki devalüasyonun ardından hükümetin ekonomiyi istikrara kavuşturmaya yönelik girişimleriyle örtüşüyor. Başkan Bola Tinubu kısa süre önce naira için yeni bir döviz kuru hesaplaması da dahil olmak üzere birçok mali reform başlattı.

Ancak hükümet şunu da iddia etti: kripto şirketleri Binance’in nairayı zayıflatması gibi suç niteliğindeki para birimi manipülasyonunu mümkün kılmak. Birinin talebinin ardından Nijeryalı düzenleyici Binance’i yasaklayacakülke Binance’in eşler arası erişimini engelledi kripto değişimi ve diğer birkaç platform.

Merkez bankası yöneticisi Olayemi Cardoso, Binance üzerinden 26 milyar dolarlık şüpheli yasa dışı ve mali akışın izini sürmenin zor olduğunu söyledi.

Sonuç olarak yerel yetkililer ayrıca Binance’in Afrika bölge müdürü Nadeem Anjarwalla ve Binance’in mali suçlara uyum başkanı Tigran Gambaryan’ı da gözaltına aldı. Ayrıca mahkeme kararıyla çiftin telefonlarına ve pasaportlarına da el konuldu. Binance’e 10 milyar dolar ceza kesildi.

Devamını oku: 2024 Yılının En İyi 7 Binance Alternatifi

Anjarwalla ve Gambaryan’ın tutuklanması, İngiltere ve ABD ile bağları nedeniyle diplomatik gerilim yaratabilir. Kripto girişim kapitalisti Nic Carter, ABD müdahalesinin olmayışının diplomatik politikalarda bir tutarsızlığa işaret ettiğini ifade etti.

“Nijerya/Binance durumu oldukça mide bulandırıcı. ABD’nin elbette müdahale etmesi gerekiyor, ancak tamamen etkisiz Biden rejimi altında bir ABD pasaportu bugünlerde çok az şey ifade ediyor… Bir WBNA oyuncusu gözaltına alındığında: basın toplantısı, baskı, yüksek profilli mahkum takası… Ödüllü eski bir federal ajan kaçırılıp alıkonulduğunda Carter, fidye istedi ama bir kripto şirketinde çalışıyor: Ben uyuyorum” dedi. yazdı.

Nijerya Kripto Borsası Hacmi
Nijerya Kripto Borsası Hacmi. Kaynak: Zincirleme analiz

ABD Büyükelçiliği durumu bildiğini ancak daha fazla yorum yapamayacağını söyledi. İngiltere Dışişleri Bakanlığı, Anjarwalla’nın gözaltına alınmasıyla ilgili olarak yerel yetkililerle temas kurduğunu doğruladı.

İngiltere Ofisi, “Nijerya’da gözaltına alınan bir İngiliz adama destek veriyoruz ve yerel yetkililerle temas halindeyiz” dedi. söz konusu.

Devamını oku: Afrika’da Kripto Para Düzenlemesi: Şu ana Kadar Bildiklerimiz

Nijerya Merkez Bankası’nın da Binance P2P’ye müdahale ettiğinden şüpheleniliyordu Daha Kasım 2023 gibi erken bir tarihte. Chainaliz’in 2023 Küresel Kripto Benimseme Endeksi, Nijerya’yı 2023’te işlem hacimleri açısından dünya çapında en iyi ülke olarak sıraladı. eşler arası kripto para borsaları.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: David Thomas, https://beincrypto.com/binance-nigeria-hostages/

Diğer Yazılar

1 of 4.003

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir