BeinCryptoKriptohaber

Bir Dönüm Noktasında Çokgen (MATIC): 2 Gelecek Trend Senaryosu

Çokgen (MATİK) fiyat 750 gün boyunca mevcut olan alçalan direnç trend çizgisinden çıkamadı.

Dalga sayımına dayanarak gelecekteki MATIC fiyat eğilimi için iki potansiyel senaryo var.

Poligon Ayı Şamdanı Yaratıyor

MATIC alçalan direnç trend çizgisinin altına düştü Aralık 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,90 $’dan bu yana. Düşüş Haziran 2022’de 0,32 $ ile zirveye ulaştı ve MATIC fiyatı o zamandan beri arttı.

Yukarı yönlü harekete rağmen MATIC alçalan direnç trend çizgisinden çıkamadı. Aksine, en son Kasım ve Aralık 2023’te (kırmızı simgeler) olmak üzere birkaç kez reddedildi.

Buna, iki hafta önce düşüş eğilimi gösteren bir mum çubuğunun yutulmasına yol açan başarısız bir kırılma girişimi de dahildir. MATIC artık azalan direnç trend çizgisinin altında işlem görüyor750 gündür yürürlükte.

MATIC Fiyat Hareketi
MATIC/USDT Haftalık Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Başarısız olan kırılma girişimlerine rağmen Göreceli Güç Endeksi yükseliş işaretleri gösteriyor.

RSI bir momentum göstergesidir tüccarlar bir piyasanın aşırı alım mı yoksa aşırı satım mı olduğunu ve bir varlığın biriktirilmesi mi yoksa satılması mı gerektiğini değerlendirmek için kullanırlar.

50’nin üzerindeki okumalar ve yükseliş eğilimi, boğaların hâlâ avantajlı olduğunu gösteriyor. 50’nin altındaki okumalar bunun tersini gösterir.

RSI 50’nin üzerinde ve gizli bir yükseliş sapması (yeşil) oluşturdu, bu da trendin devam ettiğinin bir işareti.

Devamını oku: Çokgen (MATIC) Nedir?

MATIC Fiyat Tahmini: Fiyat Yükselişi Sürdürebilir mi?

Günlük zaman dilimi karışık veriler veriyor ve trendin yükseliş mi yoksa düşüş yönlü mü olduğunu teyit etmiyor. Yerine, gelecekteki MATIC hareketi için iki senaryo sunuyorpotansiyel dalga sayımlarından geliyor.

Elliott Dalga teorisi Bir trendin yönünü belirlemek için yinelenen uzun vadeli fiyat modellerinin ve yatırımcı psikolojisinin analizini içerir.

Yükseliş sayısı, MATIC’in bir ABC düzeltme yapısını (beyaz) tamamladığını gösteriyor. artan paralel kanal.

Sayım doğruysa, 8 Ocak’taki sıçrama (yeşil simge) düşüşün sonunu işaretleyerek beşinci dalganın (siyah) başlangıcına yol açtı. Bu durumda, MATIC, kanalın direnç trend çizgisine yaklaşık %40 artacak 1,18 dolardan.

Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal şunları söyledi: Matic 2.0 ve POL token’ın bu yıl piyasaya sürülmesi Mevcut altyapıyı önemli ölçüde geliştirin. POL tokenı çok zincirli bir token olacak şekilde tasarlandı ve yeniden alım mekanizmasına sahip olacak.

MATIC Fiyat Tahmini
MATIC/USD Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Düşüş sayısı, beş dalgalı yukarı yönlü hareketin tamamlandığını ve dördüncü dalganın simetrik bir üçgen olduğunu gösteriyor.

Bu nedenle sayı şunu gösteriyor: MATIC fiyatı düzeltmenin C dalgasındaBu da en yakın destek olan 0,65 dolara doğru %22’lik bir gerilemeye neden olacak.

MATIC Fiyat Sayımı
MATIC/USD Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Sonuç olarak, MATIC fiyat tahmini belirlenecek fiyatın kanaldan çıkış mı yoksa düşüş mü olduğuna bağlı. Ne olacağına göre yüzde 40’lık bir artış ya da yüzde 22’lik bir düşüş gelecek.

BeInCrypto’nun en son kripto piyasası analizi için, buraya tıklayın.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Valdrin Tahiri, https://beincrypto.com/two-scenarios-polygon-price-analysis/

Diğer Yazılar

1 of 3.258

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir