BeinCryptoKriptohaber

Bitcoin Balinaları ETF Fiyatına 3 Milyar Dolarla Nasıl Zarar Verebilir?

Sektörün dikkati birkaç Bitcoin borsada işlem gören fon (ETF) başlatmaya odaklandığından Bitcoin balinaları 3 milyar dolar biriktirdi. Bu durumda 1.000 BTC veya daha fazlasına sahip adresler olarak tanımlanan balinalar, bu ay toplam varlıklarını yaklaşık 76.000 BTC’ye çıkardı. zincir üstü analiz.

Balinalar, Bitfinex borsasında daha düşük bir değerlemeyle BTC satın alarak varlıklarını artırdı. Pazarlık peşinde koşanlar, varlığın geçen hafta Binance ve Coinbase’de Bitcoin fiyatından daha yüksek bir fiyatla işlem görmesine neden oldu.

Bitcoin Balinaları Neler Görüyor Olabilir?

Bu birikim, Cuma günü yaklaşık 744 milyon dolar seviyesinde bulunan Bitcoin borsa yatırım fonlarına olan akışı gölgede bıraktı. CoinShares’e göre Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), Ocak ayında 5 milyar dolarlık en yüksek çıkışı gördü.

bitcoin etf balinaları
Haftalık Kripto Fonu Akışları | Kaynak: CoinShares

Balina faaliyetlerindeki artış, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) birkaç ETF’ye yeşil ışık yakmasının ardından Bitcoin fiyatındaki dalgalanmalardan yararlandı. Onayların ardından Bitcoin’in oynaklık Yatırımcılar para çektikçe arttı veya fonlar arasında para taşıdı. Birçok yatırımcı GBTC’yi nakde çevirdiğinden şüpheleniliyordu %1,5 yönetim ücreti nedeniyle.

Devamını oku: Bitcoin Volatilitesine Ne Sebep Olur?

Bitcoin balinası etf fiyatı
BTC Balina Birikimi | Kaynak: Bloğun içine

Balinalar, Bitcoin takvimindeki bir sonraki büyük etkinlik olan 2024 yarılanması öncesinde birikim yapmayı seçmiş olabilir. Yaklaşık her dört yılda bir, Bitcoin teknik incelemesi çıkarılan blok başına ödenen sübvansiyonun ayarlanmasını zorunlu kılar. Bu yıllar Bitcoin yarılanması blok başına serbest bırakılan BTC sayısını 3,25’e düşürecek, Bitcoin madencilerinin kar marjlarını azaltmak.

Balinalar Bitcoin ETF Risklerini Nasıl Getirebilir?

SEC, piyasa manipülasyonu endişeleri nedeniyle spot Bitcoin ETF’lerinin onayını erteledi. Balinalar, Bitcoin’i satarlarsa veya satarlarsa fiyatının önemli ölçüde dalgalanmasına neden olabilir. Bitcoin satın al büyük işlemlerde. Bu nedenle, birçok ETF ihraççısı, herhangi bir uydurma fiyat dalgalanması işareti için piyasaları gözetleyebilecek şirketlerin yardımına başvurdu.

Devamını oku: Dört Kolay Adımda Bitcoin (BTC) Nasıl Satılır — Yeni Başlayanlar İçin Kılavuz

Büyük dalgalanmalar, piyasa yapıcıların ETF hisse fiyatlarını her hissenin temsil ettiği Bitcoin’e yakın tutmasına güvenen ETF ihraççıları için sorunlara neden olabilir. Piyasa yapıcılar bu farkı kapatmak için hisse alıp satıyorlar.

Yetkili katılımcı olarak adlandırılan diğer oyuncularla birlikte yatırımcıların istedikleri hisseleri doğru fiyatlarla almasını sağlarlar. Aksi takdirde ETF, Bitcoin varlık değerinde prim veya indirimle işlem yapacak ve yatırımcıların uzun vadeli faydalarını azaltacaktır.

Morningstar’dan Bobby Blue indirimin artacağını söyledi yatırımcılar için getirilerin azalması Grayscale’in hisseleri indirimli işlem gördüğünde. Şirket yakın zamanda Bitcoin Trust’ı bir ETF’ye dönüştürdü.

“En yüksek puanı işaretleyen bir yatırımcı [GBTC] 22 Aralık 2020’deki prim, Ekim 2021’e kadar %64’lük bir getiri elde etmiş olacaktı; bu, hayal gücü açısından hiç de fena değil. Bununla birlikte, eğer bu yatırımcı doğrudan Bitcoin’e yatırım yapmış olsaydı, aynı dönemdeki %160’lık kazancı 2,5 kat daha büyük olacaktı. Bunun her bir varlığın uzun vadeli getirileri üzerinde derin etkileri oldu.”

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: David Thomas, https://beincrypto.com/bitcoin-whales-market-manipulation-3-billion-etf-price/

Diğer Yazılar

1 of 3.375

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir