BeinCryptoKriptohaber

Bitcoin (BTC) Artan Talebi Fiyat İyileşmesini Tetikleyebilir mi?

Bitcoin (BTC) fiyatı, kripto para biriminin son kayıplarını toparlamasına yardımcı olacak bir yükseliş bekliyor. Kurumlar bu işin anahtarı ama perakende yatırımcılar da piyasada öne çıkıyor.

Bu, BTC’ye mevcut düşüş trendinden çıkmak için gerekli desteği sağlayacaktır.

Bitcoin Talebi Artış Görüyor

Bitcoin’in fiyatı büyük ölçüde mevcut boğa koşusu için kurumlara bağlı ve piyasa da bunun etkilerini görüyor. Geçen Cuma, Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) 63 milyon dolarlık giriş akışının ilk örneği oldu.

Spotun lansmanı Bitcoin Borsa Yatırım Fonları (ETF’ler) boğa koşusuna büyük bir destek oldu. Bu, şu anda 0,5’in üzerinde olan ve piyasadaki coşkuyu gösteren Net Gerçekleşmemiş Kar/Zarar göstergesinde açıkça görülmektedir.

Yarılanma yükseliş eğilimi gösterdiğinden, ödül kesintisinin ardından talep artma eğiliminde. 2020-2021’deki son boğa döngüsünde, bu mutluluk yarılanmadan sekiz ay sonra elde edildi. Öte yandan bu sefer aynı durum yarılanmadan yaklaşık altı ay önce yaşandı.

Bitcoin NUPL.
Bitcoin NUPL. Kaynak: Cam düğüm

Dolayısıyla, ETF’lerin sürekli olarak talebi artırmasıyla toparlanma da hızlı ilerleyebilir.

Ancak bu talep yalnızca kurumlarla sınırlı değil, çünkü perakende yatırımcılar büyük ihtimalle bu kervana dahil olacak. Bunun nedeni Rezerv Riski göstergesinin şu anda pozitif yeşil bölgede olmasıdır.

Bu gösterge yatırımcıların sergilediği genel güvenin bir ölçüsüdür. Düşük fiyatla birleştiğinde, BTC cazip bir risk-ödül oranı sunuyor yatırım yapmak. Sonuç olarak, BTC sahipleri kâr potansiyelini görürlerse birikim yapmaya yönelecekler ve bu da toparlanmayı hızlandıracak.

Devamını oku: Bitcoin Yarılanmasının Tarihi: Bilmeniz Gereken Her Şey

Bitcoin Rezerv Riski.
Bitcoin Rezerv Riski. Kaynak: Cam düğüm

BTC Fiyat Tahmini: Patlama Bekleniyor

Bitcoin’in bu yazının yazıldığı sırada 64.140 dolarda işlem gören fiyatı, kripto para biriminin Mart ayından bu yana sıkışıp kaldığı bayrağın üst sınırını test ediyor. Bu yükseliş devam formasyonu %45’lik bir ralli potansiyeli sergiliyorhedefi 92.505 dolar olarak belirledik.

Ancak daha gerçekçi olmak gerekirse hedef, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.000 doları aşmak. Bu, destek tabanı olarak 65.000 dolar güvence altına alındıktan sonra gerçekleşecek ve BTC kalıptan çıkıyor.

Devamını oku: Son Bitcoin Halving’de Ne Oldu? 2024 için tahminler

Bitcoin Fiyat Analizi.
Bitcoin Fiyat Analizi. Kaynak: Ticaret Görünümü

Öte yandan ihlal başarısız olursa Bitcoin’in fiyatı 61.000 dolara düşebilir. Bu desteğin kaybedilmesi, BTC’nin bayrağın alt trend çizgisini test etmesiyle sonuçlanacak ve potansiyel olarak 56.600 dolara ulaşarak yükseliş tezini geçersiz kılacaktır.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Aaryamann Shrivastava, https://beincrypto.com/bitcoin-btc-price-growing-demand-to-drive-recovery/

Diğer Yazılar

1 of 4.674

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir