CoinDeskKriptohaber

Bitcoin (BTC), Stablecoin’ler ve CBDC’ler ABD Doları Hakimiyetini Aşındırabilir ve Güçlendirebilir: Morgan Stanley

Uluslararası finans sisteminin temel taşı olarak ABD dolarının hakimiyeti, değişen jeopolitik akımlar ve ülkenin büyüyen büyümesi nedeniyle giderek daha fazla sorgulanıyor. ikiz açıklarıWall Street devi Morgan Stanley (MS) geçen hafta bir raporda şunları söyledi.

Banka, henüz başlangıç ​​aşamasında olmasına rağmen doların küresel finanstaki hakimiyetini hem aşındırma hem de güçlendirme potansiyeline sahip olan kripto para birimlerinin devreye girdiğini söyledi.

“Bitcoin gibi dijital varlıklara olan ilginin son zamanlarda artması (BTC)Morgan Stanley’in dijital varlık piyasaları başkanı Andrew Peel, “Stablecoin hacimlerindeki büyüme ve merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) vaatleri, para birimi manzarasını önemli ölçüde değiştirme potansiyeline sahip” diye yazdı.

ABD para politikası, ekonomik yaptırımların kullanılmasıyla birleştiğinde bazı ülkeleri dolara alternatif aramaya zorladı, diyen Peel, şunları ekledi: “Dolara bağımlılığı azaltmaya yönelik açık bir değişim açıkça görülüyor ve aynı zamanda Bitcoin gibi dijital para birimlerine olan ilgiyi de artırıyor.” , stabilcoinler ve CBDC’ler.”

kaynak: Will Canny, https://www.coindesk.com/business/2024/01/16/can-crypto-dethrone-us-dollar-dominance-here-is-morgan-stanleys-take/?utm_medium=referral&utm_source=rss&utm_campaign=headlines

Diğer Yazılar

1 of 3.375

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir