BeinCryptoKriptohaber

Bitcoin Cash (BCH) %24 Fiyat İyileşmesi Görebilir

Bitcoin Cash (BCH), bu ayın başında 500 dolar sınırını geçtikten sonra önemli bir düşüş yaşıyor. Tek günlük düzeltme %10’u geçti.

Ancak yatırımcıların bu hamlesi, fiyat çöküşünün BCH için tek hamle olmayabileceğini gösteriyor. Başka ne olabilir?

Bitcoin Cash Fiyatının İyileşme Şansı Var

Bitcoin Cash’in fiyatı aşağıdadır Tek bir günde neredeyse %10 düştükten sonra 400 dolar sınırına ulaştı. İlginçtir ki bu, göstergelere dayalı olarak beklenen sonucun tam tersidir. Yatırımcıların bir varlık satın alması genel olarak olumlu bir işaret olarak değerlendiriliyor ve BCH balinaları da bunu istikrarlı bir şekilde yapıyor.

Özellikle 100.000 ile 1 milyon BCH arasında bulunan adresler cüzdanlarına ekleniyor. Bir hafta içinde varlıkları 2,77 milyon BCH’den 2,88 milyon BCH’ye yükseldi.

Bitcoin Nakit Balina Birikimi.
Bitcoin Nakit Balina Birikimi. Kaynak: Santiment

Ayrıca perakende yatırımcılardan da aynı sonucu bekliyoruz. Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değere Oranı (MVRV), bir kripto para biriminin mevcut piyasa değerini gerçekleşen değeriyle karşılaştıran ve madeni paraların tarihsel fiyat hareketine bağlı olarak aşırı değerli mi yoksa düşük değerli mi olduğunu gösteren bir orandır. BCH durumundaMVRV %-10,56 seviyesinde.

Bu onların daha fazla BCH biriktirme ve bunu cüzdanlarına ekleme olasılıklarını artırır çünkü bu da balina adreslerine uygun olacaktır. Tarihsel olarak bir varlık bu MVRV oranları çevresinde birikime daha yatkın olduğundan, bu alan “fırsat bölgesi” olarak bilinir.

BCH Fiyat Tahmini: Geriye Tırmanma Olasılığı Var mı?

Bitcoin Cash toparlanma konusunda biraz sorun yaşayabilir ancak piyasa koşulları BCH’nin toparlanma zamanı geldiğini gösteriyor. 344 dolar, 100 günlük Üstel Hareketli Ortalamaya (EMA) denk gelen bir sonraki ana destek çizgisi olduğundan.

Yukarıdaki koşullar fiyat hareketine etki ediyorsa, BCH yükselişe geçebilir 344 dolardan başlayıp 50 günlük EMA ile kesişen 400 doları kırarak 501 dolara geri dönüyor. Bu, düzeltmeleri stabilize edecektir.

SHIB/USDT 4 saatlik grafik.
BCH/USDT 1 günlük grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bununla birlikte, daha geniş piyasa işaretleri ağır basarsa ve 100 günlük EMA destek tabanını kaybederse, 300 doların altına bir düşüş yaşanabilir. Göreceli Güç Endeksi gibi (RSI) zaten düşüş bölgesine düşüyor.

RSI (Göreceli Güç Endeksi), bir hisse senedinin veya varlığın aşırı alım veya aşırı satım durumunu değerlendirmek için fiyat hareketlerinin hızını ve değişimini ölçer. Düşüş bölgesine düşmek, devam eden potansiyel bir düşüşe işaret ediyor.

Eğer bu gerçekleşirse 297 dolarlık destek test edilecek ve yükseliş tezi geçersiz kılınacak.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Aaryamann Shrivastava, https://beincrypto.com/bch-price-recovery-analysis/

Diğer Yazılar

1 of 4.003

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir