Crypto BriefingKriptohaber

Bitcoin ETF’leri, faiz indirimi beklentisinin ortasında üçüncü en büyük günlük girişi görüyor

Bu makaleyi paylaş

Kripto yatırım ürünleri, ABD’deki faiz indirimi beklentisinin de etkisiyle Haziran ayında şu ana kadar 2 milyar dolarlık büyük bir giriş gördü. Varlık yönetimi firması CoinShares’e göre bu ürünler kümülatif gördüm Son beş haftada 4,3 milyar dolarlık giriş oldu.

Bitcoin, hafta boyunca 1,97 milyar dolarlık girişle yatırımcıların öncelikli odağı olmaya devam etti. Bunun tersine, kısa Bitcoin ürünleri art arda üçüncü haftada toplam 5,3 milyon dolarlık çıkış yaşadı.

Ethereum da ilgide kayda değer bir artış gördü ve Mart ayından bu yana en iyi haftasını 69 milyon dolara ulaştı. Bu muhtemelen SEC’in spot bazlı ETF’lere izin verme yönündeki beklenmedik kararına bir yanıttır. Bu arada altcoinlerin geri kalanı daha az aktivite yaşadı, ancak Fantom ve XRP sırasıyla 1,4 milyon dolar ve 1,2 milyon dolarlık girişlerle öne çıktı.

Altyazı

Bölgesel olarak ABD, yalnızca geçen hafta 1,98 milyar dolar tutarındaki gözlemlenen girişlerin çoğunluğunu kaydetti; haftanın ilk günü, tarihteki en büyük üçüncü günlük girişe tanık oldu. iShares Bitcoin ETF, yönetimi altındaki 21 milyar dolarlık varlığa sahip olarak Grayscale Bitcoin Trust’ı geride bıraktı.

Hong Kong, geçen hafta 26 milyon doları aşarak ikinci oldu ve aynı zamanda 326 milyon dolarlık yılbaşından bu yana en büyük ikinci giriş hacmine ulaştı.

Kripto borsalarında işlem gören ürünlerin (ETP’ler) işlem hacimleri, bir önceki haftaya göre %55 artış göstererek hafta boyunca 12,8 milyar dolara yükseldi. Dikkate değer bir değişimle neredeyse tüm sağlayıcılarda girişler kaydedilirken yerleşik firmalardan olağan çıkışlar yavaşladı.

CoinShares analistleri piyasa duyarlılığındaki bu değişikliği, ABD makroekonomik verilerinin beklenenden zayıf gelmesine bağlıyor ve bu da para politikası faiz indirimi beklentilerine yol açıyor. Olumlu piyasa hareketi, yönetim altındaki toplam varlıkları bu yılın Mart ayından bu yana ilk kez 100 milyar dolar eşiğinin üzerine çıkardı.

Bu makaleyi paylaş

kaynak: Gino Matos, https://cryptobriefing.com/june-crypto-inflows-surge/

Diğer Yazılar

1 of 5.255

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir