BeinCryptoKriptohaber

Bitcoin, Ethereum, Ripple Haftalık Paketi: 7 Haziran 2024

Kripto piyasası her varlık için aynı olmadı. Bitcoin (BTC) iyi bir performans sergiledi ancak Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) gibi önde gelen kripto paralar hâlâ sıkıntı yaşıyor. Altcoinlerin hız kazanma ve toparlanma şansı Bitcoin’in performansına bağlı.

Altcoin sezonunun belirlenmesi, altcoinlerin ne zaman ve ne kadar büyüme yaşayabileceğini tahmin edebilmesi açısından önemlidir.

Altcoin Sezonunun Potansiyeli

IntoTheBlock Kıdemli Araştırmacısı Juan Pellicer, altcoin sezonunun gelişini birden fazla sinyalin belirlediğini belirtiyor.

“Önceki piyasa döngülerinde altcoin sezonları genellikle sürekli bir düşüş trendiyle başlıyor. BTC hakimiyetiBu, piyasa duyarlılığının altcoinlere doğru değiştiğini gösteriyor. Bu trend yararlı bir öncü sinyal olsa da, bir sonraki altcoin sezonunun potansiyel kazananlarını belirlemek için gelişmiş zincir üstü ölçümlerin analiz edilmesi gerekiyor” diye belirtti Pellicer.

“Örneğin, bir varlığın sahipleri tarafından ortalama elde tutulma süresi onun dayanıklılığını gösterebilir. Yatırımcılar tarafından daha uzun süre tutulan varlıklar, boğa piyasalarında daha sürekli fiyat artışları yaşayabilir. Ek olarak balina davranışına ilişkin zincir üstü veriler paha biçilmezdir” diye ekledi.

İkincisi, pazarın büyümesi aynı zamanda kripto varlıklarına olan genel talebe de bağlı. Son dönemdeki yükseliş bu talebi doğrulayan bir işarettir. Ancak bir sonraki endişe istikrardır. Cryptoquant Araştırma Başkanı Julio Moreno da aynı konuyu genişleterek BeInCrypto’ya şunları söyledi:

“Kalıcı sahiplerden ve büyük sahiplerden (balinalar) Bitcoin talebinde istikrar ve ardından hafif bir artış. Bu, bu ay nisan ayına kıyasla daha yüksek talep artışına işaret ediyor. Kalıcı sahipleri son 30 günde 74 bin Bitcoin satın alırken, balinalardan gelen talep şu anda aylık %5 oranında artıyor. İkinci ve üçüncü tabloya bakın. Fiyat artışının sürdürülebilir olması için bu yatırımcı gruplarında hâlâ daha yüksek talep artışı görmemiz gerekiyor.”

Bitcoin Daimi Sahiplerinin Talebi.
Bitcoin Daimi Sahiplerinin Talebi. Kaynak: CryptoQuant

Bu nedenle, altcoin sezonu için bir rehber ararken bu ipuçları çok önemlidir.

BTC, ETH ve XRP İçin Fiyat Tahmini: Yavaş da olsa Büyüme Olası

Bitcoin (BTC)

Bitcoin’in fiyatı, hafta boyunca %5’lik bir büyüme göstererek piyasanın beklentilerini aştı. Bu yükseliş, işlem fiyatını 71.160 dolara, yani 71.800 dolarlık kritik dirence yaklaştırdı. BTC’nin bayrak deseni içinde hareket etmesi ve kartlarda %45’lik bir yükselişe işaret etmesiyle birlikte, daha geniş piyasa işaretleri hâlâ yükseliş yönünde.

Bununla birlikte, daha pratik görünüm şu anki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.650 dolara yükseliştir. Bunu ihlal etmek BTC için yeni bir ATH oluşturacaktır.

Devamını oku: Bitcoin Yarılanmasının Tarihi: Bilmeniz Gereken Her Şey

Bitcoin Fiyat Analizi.
Bitcoin Fiyat Analizi. Kaynak: Ticaret Görünümü

Öte yandan 71.800 dolarlık bariyer neredeyse üç haftadır kırılmadı. Bu seviyenin başarısız bir şekilde aşılması, yükselişi bastırabilir ve Bitcoin fiyatının 68.500 dolara düşmesine neden olabilir.

Ethereum (ETH)

Etherueum’un fiyatı şu anda yükseliş eğiliminde olmasa da geçen ay kaydettiği yükselişi sürdürüyor. Altcoin alçalan takozdan çıktı ve bir noktada 3.980 dolara yükseldi ancak kısa süre sonra düşüşe geçti.

ETH, 3.829 dolarlık %61,8 Fibonacci Gerilemesinin üzerinde kapanmaya çalışıyor. Bu seviye aynı zamanda boğa koşusu destek tabanı olarak da biliniyor ve bu seviyenin üzerinde geri kazanılması 4.000 $’a ulaşacak.

Devamını oku: Vitalik Buterin Kimdir? Ethereum’un Kurucu Ortağına Derinlemesine Bir Bakış

Ethereum Fiyat Analizi.
Ethereum Fiyat Analizi. Kaynak: Ticaret Görünümü

Ancak Ethereum’un fiyatı destek olarak bu seviyeyi korumayı başaramazsa, bir düşüş göz ardı edilemez. ETH bu nedenle günlük grafikte düşerek desteği 3.695 dolardan veya %50 Fib çizgisini 3.582 dolardan test edebilir.

Dalgalanma (XRP)

XRP’nin fiyatı hayal kırıklığı yaratan bir yükseliş yaşadı ve 0,52 dolardan işlem gördü. Altcoin yükselen bir üçgen formasyonu oluşturuyor ve bir kırılmayı bekliyor. Bu yükseliş grafiği formasyonunda yatay bir direnç çizgisi ve yükselen bir destek çizgisi bulunuyor. Bu, alım baskısının arttığını gösteriyor ve direnç seviyesinin üzerinde potansiyel bir kırılmaya işaret ediyor.

Ancak altcoin şu anda %23,6 Fibonacci Gerilemesinin hemen üzerinde kapandığı için bu teorik yükseliş henüz gözlemlenmedi. Bu Fib seviyesi ayı piyasası destek tabanı olarak bilindiği için bu iyi bir işaret. Bunu güvence altına almak, XRP fiyatında daha fazla düşüş yaşanmasını önleyecektir.

Devamını oku: Ripple ve SEC Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

XRP Fiyat Analizi.
XRP Fiyat Analizi. Kaynak: Ticaret Görünümü

Ancak bunu kaybetmek, altcoin’i 0,50 dolar veya daha düşük bir seviyeye göndererek 0,47 dolarlık kritik desteği test edebilir ve yükseliş tezini tamamen geçersiz kılabilir.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir uzmana danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Aaryamann Shrivastava, https://beincrypto.com/bitcoin-ethereum-ripple-first-week-wrap-june/

Diğer Yazılar

1 of 5.263

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir