BeinCryptoKriptohaber

Bitcoin Madencileri Yarılanma Sonrası Yatırımları Karşılamak İçin Satış Yapıyor

Bitcoin pazarındaki satış baskısı artıyor ve madenciler ‘stratejik hamle’ olarak tanımlanan bu baskıya katkıda bulunuyor. Analistlere göre, bilgili Bitcoin madencileri muhtemelen Bir sonraki yarılanma yaklaştıkça maliyetleri karşılamak için varlık satışlarını artırmaya devam edin.

26 Ocak’ta zincir içi analiz sağlayıcısı CryptoQuant, madencilerin yarılanma öncesinde Bitcoin rezervlerini satmasının, daha fazla satış baskısına yol açabilecek stratejik bir hareket olduğunu bildirdi.

Bitcoin Madencileri Satış Baskısını Arttırıyor

Analistlere göre yarılanma yaklaştıkça Bitcoin madencilik sektöründe “önemli bir değişim” yaşanıyor.

Zincir içi veriler, madencilerin tuttuğu Bitcoin rezervlerinde kayda değer bir azalma olduğunu gösteriyor. Üstelik merkezi borsalara BTC transferlerinde de artış yaşandı. Şunu ileri sürdü:

“Aslında madencilerden borsalara Bitcoin akışı artık borsalardan madencilere olan hareketten üç kat daha fazla. Bu trend madencilik camiasından gelen güçlü satış baskısına işaret ediyor.”

Bitcoin madenci rezervleri ve döviz akışları.  Kaynak: CryptoQuant
Bitcoin madenci rezervleri ve döviz akışları. Kaynak: CryptoQuant

Madenciler genellikle operasyonel maliyetleri karşılamak ve gelecekteki yatırımlara hazırlanmak için yarılanma öncesinde kar elde ediyor. Yarılanmanın 87 gün içinde, yani 22 Nisan civarında gerçekleşeceği tahmin ediliyor. CoinGecko’ya göre.

Dahası, bir bloğun madenciliğinin ödülünün 3.125 coine düşürülmesi, Bitcoin fiyatının orantılı olarak artmaması durumunda madencilerin gelirini etkili bir şekilde azaltıyor.

Devamını oku: 202’de En Çok Bitcoin Kimin Sahibi?4?

Sürekli artan rekabete ayak uydurabilmek için Bitcoin madencilerinin sürekli olarak yatırım yapması gerekiyor. daha verimli ekipman. Bu nedenle, BTC rezervlerinin bir kısmını satmak, bu genel masraflar ve yatırımlar için sermaye sağlıyor. CryptoQaunt şunları kaydetti:

“Madencilerin artan satış baskısı, kısa vadede Bitcoin fiyatını etkileyebilir.”

Bitcoin madenci rezervleri şu anda 1,83 milyon BTC’dir ve bu da yaklaşık 73,4 milyar dolar değerindedir. Ekim ayının sonunda satış aşamasının başlamasından bu yana azalıyorlar.

BTC 40.000 Doları Geri Aldı

Satış baskısı da oluştu çıkışlarla şiddetlendi sektörün en büyük kripto varlık yöneticisi Grayscale’den.

Gri tonlamalı Bitcoin Trust satıldı Spot ETF’lerin ABD’de 11 Ocak’ta onaylanmasından bu yana yaklaşık 106.575 BTC.

Üstelik ABD hükümetinin de planları var. 2.930 BTC’nin üzerinde açık artırmaYaklaşık 130 milyon dolar değerindeki paraya İpek Yolu davasında el konuldu.

Bununla birlikte Bitcoin fiyatları yeniden yükselişe geçti. psikolojik 40.000$ seviyesi Asya’da Cuma sabahı işlem seansı sırasında.

Bitcoin fiyat tablosu 1M.  Kaynak: BeInCrypto
Bitcoin fiyat tablosu 1M. Kaynak: BeInCrypto

Varlık, bu yazının yazıldığı sırada küçük bir günlük kazancın ardından 40.120 dolara el değiştiriyordu. Ancak son iki haftada %13 düştü ve kısa vadeli görünüm aşağı yönlü.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Martin Young, https://beincrypto.com/unload-bitcoin-miners-selloff-before-halving/

Diğer Yazılar

1 of 3.259

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir