Crypto BriefingKriptohaber

Bitcoin madenciliği Virunga Ulusal Parkı’nda yeşil enerjiyi ve sürdürülebilir istihdamı besliyor

Bu makaleyi paylaş

Kongo’daki Virunga Ulusal Parkı artık net sıfır Bitcoin madenine ev sahipliği yapıyor parkın arabasını sürüyor sürdürülebilir kalkınma. Dünya Ekonomik Forumu (WEF) bir kez daha gösterdi video Geçen hafta Bitcoin madenciliğinin Afrika’nın en eski ulusal bölgesinde yenilenebilir enerji gelişimini, yerel istihdam yaratılmasını ve çikolata fabrikalarını desteklediğini duyurmuştuk. park.

WEF’in videosuna göre net sıfır Bitcoin madenciliği, Virunga’daki bazı önemli zorlukların üstesinden geldi. 2020 yılında kurulan Bitcoin madeni, aylık yaklaşık 150.000 dolar üretiyor. Turizmden elde edilen gelir, bu da covid-19 salgınından olumsuz etkilendi.

Bu gelir, yerel kakao çekirdeklerini işleyen bir çikolata fabrikası da dahil olmak üzere parktaki maaşları ve altyapıyı destekliyor. Fabrika, ölen korucuların dul eşleri için istihdama öncelik vererek Virunga’yı koruyor ve onlara istikrarlı bir gelir ve kakao mahsullerinden tam anlamıyla yararlanma şansı sunuyor.

“Maden, Virunga’nın 3 hidroelektrik santralinden gelen temiz enerjiyle çalışıyor. Fazla elektriği fabrika tarafından kullanılıyor kakao çekirdeklerini işlemek için. Çıkardığı Bitcoin ise maaşları ve altyapıyı ödüyor. Çikolata fabrikası yerel işçileri eğitiyor ve istihdam ediyor. Öncelik, parkı korurken öldürülen korucuların dul eşlerine veriliyor. WEF’e göre yerel çiftçilerin ve işçilerin kakao mahsullerinden tam olarak faydalanmalarını sağlıyor.

Ayrıca madene (hidroelektrik santraller) güç sağlayan temiz enerji de parka ve yerel topluluklara fayda sağlıyor. Bu tesislerden elde edilen fazla elektrik, evlere elektrik sağlıyor ve yakıt toplamak için ormansızlaşmayı azaltıyor.

WEF videonun sonunda şunu vurguladı:

“Eleştirmenler, Bitcoin madenlerinin koruma alanında yeri olmadığını ve hidroelektrik enerjinin başka yerlerde daha iyi şekilde kullanılabileceğini söylüyor. Ancak yine de diğerleri net sıfır Bitcoin madenciliğini bir kullanışlı Özellikle ekoturizmden kazanç sağlayamayan bir çatışma bölgesinde korumayı finanse etmenin bir yolu.”

Dünya Ekonomik Forumu, acil küresel sorunları çözmek için çeşitli sektörlerden liderleri bir araya getiren küresel bir organizasyondur. BlackRock’un kurucu ortağı, başkanı ve CEO’su Larry Fink, 2019 yılında WEF Yönetim Kurulu’na katıldı. Mütevelli heyeti, kuruluşa stratejik rehberlik ve gözetim sağlayan bir grup.

Aralık 2017’de WEF, Bitcoin madenciliğinin potansiyel enerji tüketimiyle ilgili endişelerini dile getirmiş ve bu tüketimin o yılki küresel enerji kullanımını geçebileceğini öngörmüştü.

Bu makaleyi paylaş


kaynak: Vivian Nguyen, https://cryptobriefing.com/bitcoin-mining-virunga-green-energy-jobs/

Diğer Yazılar

1 of 4.003

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir