BeinCryptoKriptohaber

Bitcoin Madenciliğinde Ağustos Ayında Düşüş Kaydedildi: Marathon Digital

Bir Bitcoin madencilik şirketi olan Marathon Digital, Ağustos ayında Bitcoin madencilik verimliliğindeki düşüşten aşırı hava koşullarını sorumlu tuttu.

Açıklamada, “Bitcoin üretiminde Temmuz ayından bu yana yaşanan düşüş, büyük ölçüde Teksas’ta rekor yüksek sıcaklıklar nedeniyle artan kısıtlama faaliyetlerinden kaynaklandı” ifadesine yer verildi.

Bitcoin Madenciliğindeki Düşüşte İklim Koşulları Suçlanacak

Marathon Digital’in CEO’su Fred Thiel, şirketin ağustos ayında 1.072 Bitcoin çıkardığını belirtiyor. Bu, bir önceki yılın Ağustos rakamlarını beş kattan fazla aştı. Ancak bir önceki temmuz ayına göre %9’luk bir azalmayı temsil ediyor.

Marathon Digital'in ABD'deki Operasyonel Öne Çıkanlar.  Kaynak: GlobeNewsWire
Marathon Digital’in ABD’deki Operasyonel Öne Çıkanlar. Kaynak: KüreHaberlerTel

Rapora göre, temmuz ayına göre aylık düşüş, Marathon Digital’in Teksas’taki Bitcoin madencilik sahasında yaşanan olağanüstü yüksek sıcaklıklardan kaynaklanıyor.

Rapor belirtilmiş,

“Bu geçici kapatmalar, operasyonel hash oranımızı artırmak ve operasyonlarımızı optimize etmek için kaydettiğimiz ilerlemeyi fazlasıyla telafi ediyor.”

Marathon Digital şunu iddia ediyor: tutmak Şu anda 13.286 Bitcoin değerli 341,9 milyon dolar.

Yayınlandığı sırada Bitcoin’in mevcut fiyatı 25.734 dolardır.

Ayrıca Marathon Digital, ağustos ayında yaklaşık 193 milyon dolara denk gelen 750 Bitcoin sattığını belirtti.

Şirket devam etmeyi planlıyor satış Bitcoin önümüzdeki aylarda “aylık operasyonları kolaylaştırmak, hazinesini yönetmek ve genel kurumsal giderleri karşılamak” için kullanılacak.

Ancak son haberler, Bitcoin madencilik topluluğu içinde daha geniş bir satış eğiliminin olduğunu gösteriyor. Birçok madencinin, Bitcoin fiyatına tepki olarak varlıklarının bir kısmını sattığı bildirildi dalgalanmalar.

1 Eylül’deki raporlar Bitcoin madencilerinin başlatılan kolektif rezervlerinden Bitcoin’de önemli bir satış.

Glassnode’un verileri, madencilerin bu satış çılgınlığına 26 Ağustos’ta, BTC fiyatının 26.000 doların altına düştüğü dönemde başladığını ortaya koyuyor.

Veriler ayrıca Bitcoin madencilerinin geçen hafta yaklaşık 4.000 BTC’yi başarıyla tasfiye ettiğini gösteriyor.

2 Mayıs’ta bir toplu dava Marathon Digital’i federal yasaları ihlal etmekle suçladı. güvenlik kanunlar. Klein Hukuk Bürosu, Marathon Digital hissedarları adına şikayette bulundu.

BT iddialar bu şirket Yaklaşık iki yıldır yalan ve aldatıcı açıklamalarda bulundu.

Marathon Digital’in mali durumu üzerinde maddi olumsuz etkisi olabilecek bilgileri açıklamadığı bildirildi.

Sorumluluk reddi beyanı

Trust Project yönergelerine uygun olarak BeInCrypto tarafsız ve şeffaf raporlamayı taahhüt eder. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir.

kaynak: Ciaran Lyons, https://beincrypto.com/bitcoin-mining-results-marathon-digital/

Diğer Yazılar

1 of 4.673

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir