BeinCryptoKriptohaber

Bitcoin Opsiyonlarının Sona Erme Günü, 890 Milyon Dolarlık BTC Sözleşmelerinin Sona Erdiğini Görüyor

Bitcoin opsiyonlarının sona erme günü geldi ve bu Cuma, neredeyse 900 milyon dolarlık BTC sözleşmelerinin süresinin dolduğunu göreceğiz. Dahası, BTC’nin bir ay içinde ilk kez 41.000 doların altına düşmesiyle kripto piyasaları düşmeye devam ediyor, ancak daha da düşecek mi?

Yaklaşık 22.000 Bitcoin opsiyon sözleşmesinin süresi 19 Ocak’ta dolacak. Bu haftaki vade olayı geçen haftaya göre daha küçük. 1,68 milyar dolar değerindeki sözleşmelerin süresi doluyor piyasalar üzerinde çok az etkisi oldu.

Bitcoin Opsiyonlarının Nominal Değeri Düşüyor

Bu haftanın süresi dolan Bitcoin opsiyon sözleşmeleri diliminin kavramsal değeri 890 milyon dolar. Dahası, satım/alma oranı 1,1’dir, bu da boğaların ve ayıların eşit şekilde eşleştiği, uzun ve kısa sözleşmeler sattığı anlamına gelir.

Çoğu kaybın gerçekleştiği fiyatı ifade eden maksimum sıkıntı noktası 44.000 dolardır. Bu, mevcut spot piyasa fiyatından yaklaşık 3.000 $ daha yüksek.

Greeks Live, Bitcoin spot ETF lansmanlarının etkisinin kaybolduğunu gözlemledi. Volatilite keskin bir düşüş yaşadı ve büyük vadeli ima edilen volatilite (IV) düşüyordiye ekledi.

Üstelik satım/alma oranının boğa piyasasında ilk kez 1,1’e ulaşması, “bu hafta düşüş yönlü güçlerin hakim olduğunu gösteriyor.”

Bitcoin vadeye kadar açık pozisyon.  Kaynak: X/@GreeksLive
Bitcoin vadeye kadar açık pozisyon. Kaynak: X/@GreeksLive

Kripto türevleri metrik sağlayıcısı, uzun vadeli görünümün yükselişte olduğunu ekledi:

“Bitcoin Spot ETF’nin geçişi, gri tonlamadaki satışlar ve diğer ETF’lerin desteğiyle birlikte uzun vadede kripto pazarına çok fazla artan sermaye getirecek gibi görünüyor ve bir sonraki büyük parlama noktası yarılanma olabilir. Bu yıl açıkça yükseliş sinyali veren heyecan.”

Bitcoin seçeneklerine ek olarak, 211.000 Ethereum opsiyonunun süresi dolmak üzere. Bu türevlerin satış/alma oranı 0,55, maksimum zarar noktası 2.500 dolar ve kavramsal değeri 520 milyon dolar.

Devamını oku: Bitcoin Vadeli İşlemleri Nasıl Yapılır?d Profesyonel Gibi Seçenekler

BTC Fiyat Görünümü

ETF heyecanı Gün içinde %3 düşüşle 1,7 trilyon dolara gerileyen spot piyasalar için bu durum zayıflıyor gibi görünüyor.

Üstelik Bitcoin, 10 Ocak’taki yıllık zirvesinden bu yana %15’ten fazla düşüş yaşadı. Varlık, gün içinde %3,7 düşüşle haberin yazıldığı sırada 41.143 dolardan işlem görüyor.

BTC/USD 24 saat. Kaynak: BeInCrypto

Ayrıca BTC, Cuma sabahı Asya’daki erken işlemlerde 41.000 doların altına düştü. 18 Aralık’tan bu yana ilk kez bu seviyeye düştü ve şu anda aylık destek seviyesinde seyrediyor.

Daha fazla düşüş, varlığın 40.000 doların altına düşmesini ve yaygın olarak tahmin edilen bir düzeltmeyle yaklaşık 38.000 dolarda destek bulmasını sağlayacak.

Devamını oku: 9 En İyi Kripto Opsiyon Ticaret Platformu

Sorumluluk reddi beyanı

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve yalnızca genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgilere ilişkin yapacağı her türlü eylemin riski kesinlikle kendisine aittir.


kaynak: Martin Young, https://beincrypto.com/btc-price-under-bitcoin-options-expire/

Diğer Yazılar

1 of 3.259

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir