BeinCryptoKriptohaber

Bitcoin’in Ani Çöküşü 500 Milyon Dolarlık Tasfiyeyi Tetikledi

Bitcoin (BTC) bugün keskin bir düşüş yaşadı. 2 Nisan 2024 02.45 UTC’de Bitcoin’in fiyatı kısa süreliğine 67.000 doların altına düştü ve bu da 500 milyon doların üzerinde trader tasfiyesine yol açtı.

Düşüş, BTC’nin dün 71.000 dolara tırmanmayı başarmasının ardından geldi.

Bitcoin Yatırımcıları Daha Fazla Düzeltmeye Dikkat Etmeli mi?

CoinGlass’ın sağladığı verilere göre son 24 saatte kripto para piyasasında önemli miktarda tasfiye yaşandı. Toplam tasfiye tutarı 500,45 milyon dolara ulaştı ve 154.729 tüccarın tasfiyesine yol açtı.

şunu belirtmekte yarar var bu tasfiyelerin çoğunluğuyaklaşık %84,19’u uzun pozisyonlardandı. Tüm kripto para borsaları arasında en büyük tasfiyelere sırasıyla 202,84 milyon dolar ve 176,48 milyon dolar ile Binance ve OKX tanık oldu.

Devamını oku: 2024’ün Yeni Başlayanlar İçin En İyi 10 Kripto Borsası ve Uygulaması

Varlıklara Dayalı Tasfiyeler Isı Haritası.
Varlıklara Dayalı Tasfiyeler Isı Haritası. Kaynak: CoinGlass

Piyasanın sıkıntılarını daha da artıran dikkate değer çıkış Bitcoin ETF’lerinden 85 milyon dolar tutarında. Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), fondan ayrılan 302,6 milyon dolarla bu çıkışa önemli ölçüde katkıda bulunuyor.

GBTC önemli çıkışlar yaşadıToplam çıkışlar bugüne kadar 15,07 milyar dolara ulaştı. Bu, diğer ülkelerin pozitif kümülatif akışlarıyla tam bir tezat oluşturuyor. SEC onaylı spot Bitcoin ETF’leri.

Kripto para analisti Jason Pizzino, Bitcoin fiyatının son piyasa performansına bağlı olarak düşmeye devam edebileceği konusunda uyardı.

Pizzino, “Bitcoin 68.300 doları kırarsa ve birçok altcoin şu anda BTC çiftleri karşısında düşüşe devam ederse duygusal havai fişekleri izleyin.” söz konusu.

Pizzino’nun analizi bir potansiyelin altını çiziyor daha geniş piyasa düzeltmesi Bitcoin’in fiyat hareketi sıklıkla diğer kripto para birimlerini etkilediğinden. Gerçekten de, toplam kripto para birimi piyasası kapitalizasyonu son 24 saatte %6,1 düşüşe eşit olarak 2,63 trilyon dolara düştü.

Devamını oku: Nisan 2024’te Kripto Ticareti için En İyi 11 Altcoin Borsası

Özellikle, Ethereum (ETH) son 24 saatte %6,4 oranında düşüş yaşadı. Benzer şekilde, Solana (SOL) değerinde %9,2’lik daha keskin bir düşüş yaşadı. meme paraları kategorisi daha büyük düşüşlerle karşı karşıya kaldı. Aynı dönemde Dogwifhat (WIF) %12,8, PEPE ise %15 düşüş yaşadı.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Lynn Wang, https://beincrypto.com/bitcoin-btc-drops-liquidations/

Diğer Yazılar

1 of 4.003

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir