BeinCryptoKriptohaber

Bitpanda ve Leadblock Ortakları 50 Milyon Avroluk Fon Başlattı

Editoryal Not: Aşağıdaki içerik BeInCrypto’nun görüşlerini veya görüşlerini yansıtmaz. Yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Lütfen herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapın.

Dijital varlıklar manzarasının öncüleri olan Bitpanda ve LeadBlock, Avrupa’ya odaklanarak dünya çapında erken aşamadaki dijital varlık girişimlerine yatırım yapmak için ortaklaşa 50 milyon Euro’luk bir fon olan LeadBlock Bitpanda Ventures’ı (LBV) başlattı. Her iki liderlik ekibi de sektörün bir dönüm noktasında olduğunu düşünüyor.

  • Yeni fon, LeadBlock Bitpanda Ventures (LBV), 250 bin Euro ile 2 milyon Euro arasında değişen bilet boyutlarıyla başlangıç ​​ve ön listeleme turlarına odaklanacak.
  • Ortaklık, erken aşamadaki kuruculara yatırımcılara ve sektör uzmanlarına erişim olanağı sağlayacak.

Önceki yatırım döngüsü sağlam, verimli ve güvenli bir merkezi olmayan altyapı oluşturmaya odaklanmıştı. LBV, bir sonraki kripto döngüsünü destekleyen büyüme etkenlerine odaklanacak: ara yazılım ve uygulama katmanları ve Web3’ün ana akım benimsenmesine katkıda bulunan kullanıcı odaklı arayüzler. Temel dikeyler arasında modüler teknoloji, TradFi ve CeDeFi köprüleri, zincir içi deneyimler/uygulamalar, Blockchain/AI’nin kesişimi yer alıyor.

Bu ortaklıkta LeadBlock ekibi, küresel ağlarını ve uzmanlıklarını tüm yatırım ve operasyonel yönlere taşıyacak. Bitpanda’nın liderlik ekibi, bilgilerini, geniş ağlarını ve Avrupa kripto alanına ilişkin derin anlayışlarını getirerek bu çabayı tamamlayacak.

Bitpanda’nın kurucusu ve CEO’su Eric Demuth şunları söylüyor:

“Amacımız üst düzey küresel blockchain ve dijital varlık kurucularını desteklemek. Bu şirketlerin benzersiz ağımıza ve uzmanlığımıza erişmesini sağlayarak bunu kolaylaştırıyoruz. Avrupa’nın önde gelen oyuncusu olarak geniş deneyime, sıkı mevzuat uyumluluğuna ve kıta çapındaki en büyük lisans portföyüne sahibiz. Avrupa pazarında gezinmek, parçalı yapısı nedeniyle zorlayıcı olabilir ancak onun ortamında bile nasıl ölçeklenebileceğini gösterdik. Yatırım yaptığımız startupları ekosistemimize entegre ederek işlerini büyütmek için kaynaklarımızı kullanabilmelerini sabırsızlıkla bekliyoruz.”

LBV, bilet büyüklükleri 250 bin Avro ile 2 milyon Avro arasında değişen üst düzey dijital varlık start-up’larına yatırım yapacak. Fon, tohumlama ve ön listeleme turlarına katılacak ve kurucuları ilk protokol/ürün oluşturmalarından, ölçeklendirme süreçlerine ve sonuçta token lansmanı ve kitlesel benimsemeye kadar desteklemeye odaklanacak.

LBV’nin vizyonu, bir sonraki milyar kullanıcı için blockchain ve dijital varlıklara herhangi bir sürtüşme olmadan daha fazla erişimin kilidini açmaktır. Fonun temel ilkesi, blockchain inovasyonunun, kullanıcılara dijital dünyadaki yönetişim ve ekonomik hakları üzerindeki mülkiyet ve kontrolün geri verildiği yeni bir paradigmaya izin vermesidir.

LeadBlock Kurucu Ortağı David Chreng-Messembourg işbirliği hakkında:

“Ne zaman ben doygunluk Paul ve Eric gibi biz de, kurucuları yolculuklarının başında finansal ve operasyonel olarak destekleyebilecek uzman bir VC yatırımcısının değerini her zaman övdük. Bu fon ve Bitpanda ile olan ortaklığımız sayesinde, deneyimimiz ve stratejik ortak ağımız (likidite sağlayıcıları, borsalar, borsalar, güvenlik firmalar, L1/L2 protokolleri, fonlar, DAO’lar, KOL’ler vb.”

Bitpanda’nın Kurucu Ortağı ve CEO’su Paul Klanschek şunu ekliyor:

“Birlikte Avrupalı ​​oyuncuların büyümesini eskisinden daha da fazla artırmak için gerekenlere sahibiz. LeadBlock, Avrupa’nın en iyi blockchain ve kripto yatırımcısıdır; Bitpanda ise Avrupa’nın en çok denetlenen ve lider kripto komisyoncusudur. Sektörün büyümesini hızlandırmasına yardımcı olmak için Bitpanda’nın ürün ve pazar uzmanlığından ve LeadBlock’un yatırım bilgi birikiminden yararlanacağız.”

Bitpanda Hakkında

Bitpanda, 2014 yılında Viyana’da kuruldu ve Avrupa’nın önde gelen kripto brokerlarından biridir. Avusturyalı fintech unicorn, 350’den fazla kripto varlığı ve çok sayıda hisse senedi*, ETF’ler*, değerli metaller ve emtialar dahil olmak üzere 2.800’den fazla dijital varlık seçeneğiyle, Avrupa’da mevcut en kapsamlı dijital varlık yelpazelerinden birini sunuyor.

Halihazırda 4 milyondan fazla kullanıcının ve düzinelerce kurumsal ortağın güvendiği Bitpanda, çeşitli ülkelerde lisanslara sahiptir ve varlıkları güvende ve emniyette tutmak için yerel düzenleyicilerle çalışma konusunda kanıtlanmış bir geçmişe sahiptir. Bu, Bitpanda’yı sektördeki en güvenli ve en katı şekilde denetlenen ticaret platformlarından biri haline getiriyor. Bitpanda’nın Viyana’daki genel merkezinin yanı sıra Amsterdam, Barselona, ​​Berlin ve Bükreş’te de ofisleri bulunmaktadır.

İnternet sitesi | heyecan | Facebook | instagram

Sorumluluk reddi beyanı

Bu makale, harici bir kaynak tarafından sağlanan bir basın bülteni içermektedir ve BeInCrypto’nun görüş veya düşüncelerini yansıtmayabilir. Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, yönergelere uygun olarak şeffaf ve tarafsız raporlamaya bağlı kalmaya devam ediyor. Okuyucuların bu basın bülteni içeriğine dayanarak karar vermeden önce bilgileri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Advertorial, https://beincrypto.com/bitpanda-and-leadblock-partners-launch-e50-million-fund/

Diğer Yazılar

1 of 3.902

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir