BeinCryptoKriptohaber

Bitsonic Kripto Borsası CEO’su 7 Yıl Hapse Mahkûm Edildi

Kripto para borsası Bitsonic’in CEO’su Jinwook Shin, kripto piyasasını manipüle etmek ve borsanın işletme karını şişirmek nedeniyle kullanıcılardan yaklaşık 7,5 milyon dolara eşdeğer 10 milyardan fazla paranın çekilmesiyle sonuçlanan yedi yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Ayrıca CTO Bae Mo ticari faaliyetleri engellemekten suçlu bulundu ve bir yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kripto Borsası Bitsonic CEO’su Uzun Hapis Cezasına Mahkûm Edildi

Yakın tarihli bir yerel rapor, Güney Koreli savcının Shin’i kripto para borsasını sadakatle işletmemekle suçladı müşterilerinin yararına.

“Borsanın normal çalıştığını gizledi ve uzun bir süre boyunca çok sayıda kurbandan 10 milyar wonun üzerinde dolandırıcılık yaptı.”

FLETA CEO'su Paul Park (Solda) ve Bitsonic CEO'su Jinwook Shin (Sağda).  Kaynak: Halkla İlişkiler Haber Teli
FLETA CEO’su Paul Park (Solda) ve Bitsonic CEO’su Jinwook Shin (Sağda). Kaynak: Halkla İlişkiler Haberleri

Savcı ayrıca Shin’in Ocak 2019 ile Mayıs 2021 arasında Bitsonic’in yerel tokeninin fiyatını manipüle ettiğini iddia ediyor.

Devamını oku: Ocak 2024’te Kripto Ticareti için En İyi 11 Altcoin Borsası

Ayrıca, CTO Mo’nun Shin’in borsadan daha fazla kar elde etmesine yardımcı olmak için ticaret operasyonlarına müdahale ettiği iddiaları ortaya çıktı. Hakim, Mo’nun katılımının kripto borsalarının itibarını zedelediğini vurguladı:

“Borsanın temel işlevini baltalayan ve sanal varlık borsalarına olan güvenin önemli ölçüde erozyona uğramasına neden olan bir program geliştirdi ve işletti.”

Shin’in iddialar nedeniyle tutuklanması, uzun cezanın verilmesinden yaklaşık altı ay önce meydana geldi.

Bitsonic CEO’su Geçen Yıl Tutuklandı

Ağustos 2023’te BeInCrypto şunları bildirdi: Shin sahteciliğe kadar çeşitli suçlamalarla karşı karşıya diğer cezai hükümleri ihlal etmek. Raporlar ayrıca yetkililerin borsanın Başkan Yardımcısını ticari faaliyetleri engelleme suçlamasıyla suçladığını da gösteriyor.

Seul savcılığının siber bölümü 40 yaşındaki Shin’i tutukladı. O zamanlar Shin’in bilgisayar sistemlerini manipüle etmeye başladığı iddia ediliyordu. fiyatları yapay olarak şişirmek Belirli kripto paralar ve bunların işlem hacimleri.

Devamını oku: 2023 Yılında En Düşük Spread’e Sahip 7 Kripto Borsası

Bu arada, şuna dair spekülasyonlar var: Binance’in eski CEO’su daha uzun bir hapis cezasına çarptırılabilir. Changpeng “CZ” Zhao cezayı bekliyor Banka Gizlilik Kanunu’nu ihlal etmekle suçlanıyor.

Kasım 2023’te BeInCrypto şunları bildirdi: DOJ katı kuralları savunuyor ceza öncesi kısıtlamalar,

“Amerika Birleşik Devletleri, yasal sınır olan on yıla kadar herhangi bir cezayı savunmakta özgürdür.”

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Ciaran Lyons, https://beincrypto.com/bitsonic-crypto-exchange-ceo-jinwook-shin/

Diğer Yazılar

1 of 3.308

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir