BeinCryptoKriptohaber

BlackRock Müşterileri Ethereum ETF’ye İlgi Göstermiyor

BlackRock’un Dijital Varlıklar Başkanı Robert Mitchnick, firmanın müşteri tabanının Ethereum borsa yatırım fonuna (ETF) ılımlı bir ilgi gösterdiğini belirterek, Bitcoin’e yönelik artan talebin tam tersini belirtti.

Bu açıklama, Mitchnick’in şirketin dijital varlık stratejisine ve yatırımcılar arasındaki algısına ilişkin görüşlerini paylaştığı New York’taki Bitcoin Yatırımcı Günü konferansı sırasında geldi.

Ethereum ETF’ye İlgi Yok

Çeşitli kripto para birimlerine artan ilgiye rağmen BlackRock’un müşterileri Bitcoin’i tercih ediyor ve Ethereum’u bir kenara bırakıyor. Mitchnick’in yorumları, kripto pazarındaki talebin eleştirel bir değerlendirmesini yansıtıyor ve Bitcoin dışında, Ethereum da dahil olmak üzere diğer kripto para birimlerine olan iştahın en iyi ihtimalle ılımlı kaldığını öne sürüyor.

Mitchnick, “Müşteri tabanımız için Bitcoin’in ezici bir şekilde bir numaralı odak noktası ve biraz da Ethereum olduğunu söyleyebilirim” dedi.

BlackRock’un kripto para piyasasındaki stratejik hamleleri yakından izlendi. Özellikle başarılı lansmanının ardından iShares Bitcoin ETF’si (IBIT) bu senenin başlarında. Fonun, 15 milyar dolarlık etkileyici varlığıyla piyasadaki ilk beş ETF’den biri olma yönündeki hızlı yükselişi, yatırımcıların Bitcoin’e olan yoğun ilgisini yansıtıyor.

Bu, bir anlaşma olasılığına duyulan “çok çok az” ilgiyle keskin bir tezat oluşturuyor. Ethereum ETF’si.

iShares Bitcoin ETF (IBIT) Varlıkları
iShares Bitcoin ETF (IBIT) Holdingleri. Kaynak: CryptoQuant

Yine de BlackRock’un kriptoya olan yolculuğu coşku ve ihtiyatla dolu. Örneğin, bir lansman 100 milyon dolarlık para piyasası fonu Ethereum blok zincirindeki gelişmeler, kripto para piyasasında faaliyet göstermenin öngörülemeyen zorluklarını gün ışığına çıkardı. BlackRock’un Ethereum cüzdanıMeşru işlemlere yönelik olan , kısa sürede bir dizi düşük kaliteli meme coin ve NFT’ler için bir mıknatıs haline geldi.

Bu olay, blockchain teknolojisinin benimsenmesiyle ortaya çıkan yasal ve operasyonel zorlukların altını çizdi ve dijital varlıkların yönetimi ve güvenliğine yönelik stratejilerin yeniden değerlendirilmesine yol açtı.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Bary Rahma, https://beincrypto.com/blackrock-ethereum-etf-no-demand/

Diğer Yazılar

1 of 3.902

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir