CointelegraphKriptohaber

BlackRock’un spot Bitcoin ETF’si artık Nasdaq ticaret takas firmasında listeleniyor – Bloomberg analisti

Yatırım şirketi BlackRock tarafından önerilen iShares spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF), Depository Trust & Clearing Corporation’da (DTCC) listelendi ve bu da Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından potansiyel olarak onaylanacağını gösteriyor.

Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, 23 Ekim X (eski adıyla Twitter) başlığında söz konusu DTCC listelemesi, kripto ETF’nin pazara sunulması sürecinin “tamamen bir parçasıydı”. iShares Bitcoin’i tespit ediyor (Bitcoin) ETF, Nasdaq borsasında olası bir listeleme için IBTC’nin bir hisse senedi sembolüne sahiptir; listeleme ve ticaret hisselerine uygulanır Haziran ayında yatırım aracı.

“Bu [the] Balchunas, “DTCC’de listelenen ilk spot ETF, diğerlerinin hiçbiri (henüz) orada değil” dedi. “Kesinlikle dikkate değer BlackRock, lansmandan hemen önce gerçekleşen bu lojistik (tohumlama, işaretleme, dtcc) sorumluluğunu üstleniyor. Bunu, onayın kesin/yakında olduğuna dair sinyal almaları olarak görmemek zor.”

Balchunalar spekülasyon BlackRock’un SEC’den ETF’yi listelemek için zaten yeşil ışık almış olabileceği veya “her şeyi öyle varsayarak hazırlıyor olabileceği”. BlackRock’un başvuru tarihine göre SEC’in, ETF’nin onaylanması veya reddedilmesi konusunda nihai bir karara varması için 10 Ocak 2024’e kadar süresi var.

İlgili: EY, Bitcoin ETF’nin kurumlardan büyük talebi tetikleyeceğini söylüyor

BlackRock’un başvurusunun onaylanması halinde, ARK Investment, Fidelity ve Valkyrie’ninkiler de dahil olmak üzere şu anda SEC tarafından incelenmekte olan bir dizi spot kripto ETF başvurusunun önünün açılmasına yol açabilir. SEC bugüne kadar bir spot Bitcoin veya Ether’i onaylamadı (ETH) bir ABD borsasında listelenmek için başvuruda bulundu ancak Ekim 2021’de Bitcoin vadeli işlemlerine bağlı yatırım araçlarına izin vermeye başladı.

BTCC listesi ABD temyiz mahkemesini takip etti vekaletname yayınlamak 29 Ağustos’ta, SEC’in Grayscale Investments’ın spot BTC ETF başvurusunu incelemesini gerektiren bir karar yürürlüğe girecek. Grayscale, 19 Ekim’de New York Menkul Kıymetler Borsası Arca’daki Bitcoin tröstünün hisselerini GBTC sembolü altında listelemek için SEC’e bir kayıt bildirimi sundu.

Dergi: Bitcoin ETF iyimseri ve Worldcoin şüphecisi Gracy Chen: Alev Salonu