BeinCryptoKriptohaber

Block Inc’deki İşten Çıkarmalar, Teknoloji Çalışanları İçin Çürük Ocak Ayını Nasıl Sonlandırıyor?

Block Inc. ödeme şirketi iş gücünün %10’unu işten çıkarıyor. Block’un CEO’su ve Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey, işten çıkarmaların çoğunun CashApp, Square ve Foundational işletmelerinden geleceğini doğruladı.

İşten çıkarmalar, ekiplerin “daha güçlü performansa” ve “daha sıkı önceliklendirmeye” odaklanması yönündeki daha önceki direktiflerin ardından geldi. Dorsey yönetimin “almak istediğini” söyledi [action] Belirsizliğin hakim olmasına izin vermek yerine derhal.

Eski Twitter CEO’su Jack Dorsey Teknolojiyi Takip Ediyor

CashApp’teki işten çıkarmaların çoğu Küresel Pazarlama ve Ticareti etkileyecek. Square, Pazarlama ve Yaratıcılık departmanlarındaki yetenekleri kaybedecek, Foundational ise orta düzey yönetimi işten çıkaracak. Dorsey’e göre işten çıkarmalar “her disiplini… daha yalın” hale getirmek gerekiyordu.

Block teknoloji olarak bir trendi takip ediyor ve kripto şirketleri Fazlalıkları ortadan kaldırın ve bir avuç stratejik ürüne odaklanın. Geçtiğimiz yıl Meta (eski adıyla Facebook), farklı departman projelerini denetleyen orta düzey yöneticileri ortadan kaldırmak için personelinin üçte birini işten çıkardı. Paris merkezli Ledger kripto cüzdanı şirket, Geçen yıl çalışan sayısını %12 azalttı.

Devamını oku: Web3 ve Geleneksel Teknoloji Kariyerleri: Hangisi Size Uygun?

teknoloji işten çıkarmalar bloğu inc jack dorsey
Teknik İşten Çıkarmalar 2022-2024: Kaynak: İşten çıkarmalar.fyi

Google, Amazon ve Microsoft yakın zamanda personel sayısını azalttı yapay zeka ürünlerine odaklanın. Google CEO’su Sundar Pichai, şirketin işten çıkarmalarının yakın zamanda durma ihtimalinin düşük olduğunu söyledi. Şirket, YouTube ve şirketin akıllı telefonu Pixel’i geliştiren ekip de dahil olmak üzere çeşitli bölümlerdeki personelini azalttı.

Block Inc Başkalarını Beklemiş Olabilir

Better Tomorrow’un risk sermayedarı Aheel Mehnot’a göre şirketler, personel kesintisi yapmadan önce ilk adımı atacak kişinin bu damgayı kırmasını bekliyor. Daha sonra “Sorun biz değiliz, sektör” bahanesini kullanabilirler.

Veya Elon Musk’un X’i devralmasından sonra görüldüğü gibi işten çıkarmalar, yeni bir liderin planları arasında şirkette yeni bir dönemin başlangıcının sinyalini verebilir. Çalışan tabanını %80 oranında azaltan X’in personel kesintilerinin ölçeği, bir dönüş sinyali verdi Jack Dorsey’in eski şirketi için. Bir sosyal medya uygulamasından X, artık küresel bir kasaba meydanı haline geliyor öncü olabilecek bir roman kripto sosyal medya ödeme özellikleri.

Devamını oku: Kripto Pazarlamacılar Twitter’ı (X) Kendi Avantajlarına Nasıl Kullanabilir?

Teknoloji işverenleri üç tür işten çıkarmayla karşı karşıya görünüyorlar Spark Capital’dan Nabeel Hyatt’a göre şu anda. Büyük şirketler kâra öncelik verirken diğerleri sadece hayatta kalmaya çalışır.

“Büyük, şişman teknoloji oligopolleri daha fazla büyüme ve kâr arayışı; yükseliş zamanlarında aşırı işe alım yapan orta ölçekli şirketler var; ve hayatta kalmak için sadece podyum kazanmaya çalışan daha küçük start-up’lar var.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: David Thomas, https://beincrypto.com/block-inc-ack-dorsey-layoffs/

Diğer Yazılar

1 of 3.310

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir