Crypto BriefingKriptohaber

BlockFi müşterileri, FTX anlaşmasında diğer alacaklılardan önce 250 milyon dolar alabilir

Bu makaleyi paylaş

FTX’in çöküşü nedeniyle ciddi bir likidite kriziyle karşı karşıya kalan kripto kredi sağlayıcısı BlockFi’nin müşterileri, diğerlerinden 250 milyon dolar önceliği güvence altına alabilir alacaklılar olarak FTX ve Alameda Research ile yakın zamanda yapılan anlaşmanın bir parçası. Ek olarak FTX, BlockFi’ye yönelik iddialarını reddedecek.

Bir göre dosyalama 6 Mart 2024 tarihli BlockFi alacak toplamda Anlaşmanın bir parçası olarak FTX ve Alameda’ya karşı olan tazminat talepleri için 874,5 milyon dolar.

Başvuruda ayrıntılı olarak belirtildiği gibi, Alameda talebinin 250 milyon doları teminatlı teminat olarak değerlendirilecek iddia, hangi Bu, BlockFi’nin bu tutarı alma konusunda iflas davalarında Alameda’nın diğer alacaklılarına göre daha yüksek önceliğe sahip olduğu anlamına gelir. Güvenli talep durumu sayesinde BlockFi müşterileri, daha önce bir miktar para alabilecekler. onlar normal FTX iflas süreci aracılığıyla.

“Ayrıca, Alameda talebinin 250 milyon dolarlık kısmının teminatlı bir talep olarak ele alınacağını kabul ederek BlockFi, bu 250 milyon doları FTX planı onaylandıktan ve yürürlüğe girdikten kısa bir süre sonra alacağını garanti ediyor – muhtemelen yakın vadede ikinci bir ara dağıtıma izin verecek , genel FTX teminatsız taleplerine ilişkin dağıtımlar başlamadan önce,” diye belirtildi.

BlockFi’nin geri kalan iddiaları, FTX’in planı kapsamındaki diğer benzer iddialarla aynı şekilde ele alınacak.

Uzlaşma anlaşması, BlockFi’ye, müşterilerine dolaylı olarak fayda sağlayabilecek potansiyel olarak önemli ödemeler konusunda ilerleme gösterirken, BlockFi müşterilerinin faizli hesapları veya şirkete karşı olabilecek diğer iddiaları için tam geri ödeme alacaklarına dair bir kesinlik yok. BlockFi, müşterilerinin %39,4 ila %100 arasında alabileceğini tahmin ediyor hesaplarındaki değer.

Gerçek geri ödemeler, iflas işlemlerinin başarısına ve hem FTX hem de BlockFi’nin kendi borçlarını ve varlıklarını yönetebilme becerisine bağlı olacaktır. Ocak ayında alınan bir mahkeme kararına göre FTX, Bitcoin fiyatı 18.000 doların altında olan müşterilere para iadesi. Ancak firmanın avukatı geri ödemenin tamamının garanti edilmediğini belirtti.

Onu takip ederek iflas beyanı BlockFi, Kasım 2022’de geçen yılın ekim ayında iflastan çıktığını ve varlık kurtarma ve müşteri geri ödemelerine odaklanmaya devam edeceğini duyurdu.

BlockFi’nin en büyük alacaklıları arasında Ankura yer alıyor Güven, FTX.US, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve kimlikleri açıklanmayan diğer birçok bireysel alacaklı. Özellikle SEC, firmanın müşteri geri ödemelerine öncelik vermesine izin vermek için BlockFi’ye karşı 30 milyon dolarlık hak talebinden feragat etmeyi kabul etti.

Geçen ay ABD’de bir iflas mahkemesi onaylı BlockFi ile 2022’de çöken kripto para hedge fonu Three Arrows Capital arasında bir anlaşma. Mahkemenin onayı karşı davaları çözse de, anlaşmanın belirli ayrıntıları açıklanmadı.

Bu makaleyi paylaş

kaynak: Vivian Nguyen, https://cryptobriefing.com/blockfi-customers-receive-250-million-ftx-settlement/

Diğer Yazılar

1 of 4.003

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir