Crypto BriefingKriptohaber

BTFS Depolama Ödüllerinin Yarıya İndirilmesi

Bu makaleyi paylaş

Singapur, 28 Mayıs 2024 –BitTorrent ekosisteminin büyümesini ve başarısını sürdürmek için BTFS, BTFS ağındaki depolama madencilerine yönelik bir sonraki ödül turunda yarıya indirmeyi uygulamaya hazırlanıyor. 25 Haziran 2024 00:00’dan (UTC) itibaren BTFS ağındaki depolama madencilerine yönelik günlük ödüller 15 milyar BTT’den 7,5 milyar BTT’ye yarıya indirilecek.

BitTorrent Dosya Sistemi (BTFS), blockchain teknolojisini ve eşler arası aktarımı kullanan merkezi olmayan bir dosya depolama sistemidir. Kullanıcıların dosyalarını birden fazla düğümde dağıtılmış bir şekilde saklamasına olanak tanıyarak dosya güvenliğini ve güvenilirliğini artırır. BTFS ayrıca hızlı dosya aktarımı ve erişimi sunarak kullanıcılara dosyaları yönetme ve paylaşma konusunda daha fazla kolaylık sağlar. BTFS, zincirler arası bağlantı ve çok kanallı ödeme seçenekleri gibi BitTorrent Zincirinin (BTTC) temel özelliklerini entegre ederek kullanıcı deneyimini önemli ölçüde artırır.

BTFS SCAN’a göre şu anda BTFS ağı, 6 milyondan fazla süper madenci de dahil olmak üzere ağ genelinde 8 milyondan fazla düğümle hızlı bir büyüme yaşıyor. BTFS, bu düğümlerin verimli operasyonlarını desteklemek için bir ödül programı başlattı ve 2019’da BTFS Ana Ağının piyasaya sürülmesinden bu yana toplam 25 trilyon BTT sağladı.

BTFS ödülleri her iki yılda bir yarıya indirilecek ve ağdaki tüm depolama madencilerinin ödülleri yarıya indirilecek.

Üstelik yarıya indirmek, madencileri düğüm operasyonunu optimize ederek ve israfı azaltarak düğüm performansını artırmaya da teşvik edecek.

Ayrıca, BTFS teknik topluluğu için resmi web sitesinin yükseltilmesi ve BTFS v3.0 Mainnet’in piyasaya sürülmesi, halvingle senkronize olarak planlanacak. Bu gelişmelerin BTFS protokolünün verimliliğini artırması, kullanıcı tabanını genişletmesi ve genel işlevselliğini geliştirmesi bekleniyor.

Geleceğe baktığımızda BTFS, depolama ödül stratejilerini sürekli olarak iyileştirmeye kararlıdır. Amaç, BTFS’de dosya depolamaya katılan düğüm ağını genişletmek ve geliştiricilere BTTC ağının hem kapasitesini hem de işlem verimliliğini artıran verimli, güvenli ve güvenilir bir depolama çözümü sunmaktır.

BTFS Hakkında

BitTorrent Dosya Sistemi (BTFS), dijital içeriği merkezi olmayan bir dosya sisteminde depolamak ve paylaşmak için içerik adreslenebilir eşler arası mekanizmanın yanı sıra merkezi olmayan uygulamalar (Dapp) için bir temel platform sağlayan hem bir protokol hem de bir web uygulamasıdır. ). BTFS ekibi, yükleme fiyatları ve airdrop ödül planları gibi bir dizi dinamik ayarlama yapmak için en son ağ operasyonları ve BTT piyasa duyarlılığı vb. üzerinde çalışıyor.

BitTorrent Hakkında

2004 yılında önde gelen eşler arası paylaşım teknolojisi standardıyla kurulan BitTorrent, Inc., merkezi San Francisco’da bulunan bir tüketici yazılım şirketidir. Protokolü, dünyadaki en büyük merkezi olmayan P2P ağıdır ve küresel olarak yukarı akış trafiğinin %22’sini ve aşağı akış trafiğinin %3’ünü yönlendirir.

Amiral gemisi masaüstü ve mobil ürünleri BitTorrent ve µTorrent, meşru üçüncü taraf içerik sağlayıcılarını kullanıcılarla buluşturarak kullanıcıların internet üzerinden büyük dosyalar göndermesine olanak tanır. 100 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan BitTorrent ürünleri dünya çapında 138’den fazla ülkede 1 milyardan fazla cihaza kurulmuştur.

Kasım 2018’den bu yana, TRON (TRX), Binance (BNB) ve Bitcoin (BTC) sahipleri, Ads Free ve Windows için Pro dahil olmak üzere BitTorrent veya µTorrent ürünlerinin bir yıllık aboneliklerini satın alma fırsatına sahip. Pro, anti-virüs ve anti-malware taramasını, dosya dönüştürmeyi ve HD olarak oynatılabilirliği içerir. Kullanıcılar ziyaret edebilir bittorrent.com veya utorrent.com daha fazla öğrenmek için.

İnternet sitesi | Telgraf | Orta | X |

Medya bağlantısı
John Chen
[email protected]

Bu makaleyi paylaş

kaynak: Diego Almada Lopez, https://cryptobriefing.com/btfs-reward-halving-update/

Diğer Yazılar

1 of 5.263

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir